Завантажити ще

Вчені б’ють тривогу через «собачий грип»: близький до того, щоб заражати людей

Вчені б’ють тривогу через «собачий грип»: близький до того, щоб заражати людей
Фото: RAQUEL CUNHA/REUTERS

Собачий грип, що виник з пташиного грипу, починає наближатися до можливості заражати людей. Перший випадок інфікування собак варіантом H3N2 пташиного грипу був зафіксований близько 2006 року. Відтоді вірус став ширитися серед собак та перетворився на форму, адаптовану для ссавців. Про це пише The Telegraph. 

 Хоча пташиний грип не є заразним для людей, вірус може перетворитися на штам, який може передаватися від ссавців до ссавців, включно з людьми. Через це вчені вже давно стурбовані можливістю виникнення такого штаму.

Дослідження, проведене фахівцями з пташиного грипу Китайського сільськогосподарського університету, показало, що вірус собачого грипу має кращу здатність розпізнавати рецептори людських клітин та здатність до реплікації у клітинах людини, що свідчить про його здатність передаватися від людини до людини.

Група науковців встановила, що собаки можуть бути взяті до уваги в якості видів, які перетинають значну анатомічну пропастину між птахами та людьми. "Наші дослідження показали, що зуби можуть слугувати проміжним продуктом для адаптації вірусів пташиного грипу до людей", – повідомили фахівці.

Науковці умисно заразили шість собак у лабораторії кожним з шести відомих штамів собачого грипу H3N2. Це призвело до того, що всі собаки почували себе погано. Найбільш важкі симптоми, які вони переживали, включали в себе високу температуру, чхання та кашель.

За оцінками британських експертів, проведені дослідження є добрими і дозволяють зрозуміти, яку роль можуть відігравати домашні собаки як потенційний нульовий пацієнт для майбутнього спалаху собачого грипу. Завідувач кафедри ветеринарної медицини в Кембриджському університеті професор Джеймс Вуд зазначив, що "є достатньо очевидним", що штам пташиного грипу H3 тепер еволюціонував у специфічний для собак вірус.

Висловлюється припущення, що вірус собачого грипу не представляє великої загрози для здоров'я собак, тому маємо більше перейматися довгостроковим потенціалом пандемії у інших видів, зокрема у людей. Ян Джонс, професор вірусології в Університеті Редінга, наголошує на тому, що дослідження, проведене в Китаї, показує, що вірус може бути переданий від собак до людей через низку поточних мутацій. Проте, на даний момент немає доказів або зареєстрованих випадків передачі вірусу від собак до людей.

Дослідники зазначають, що люди не мають імунітету до сімейства вірусів грипу H3, і антитіла від щеплень проти штамів грипу не працюватимуть проти собачого грипу. Професор Джонс рекомендує додати експрес-тести на собачий грип до інших діагностичних засобів для вчасного виявлення захворювання.

Новини по темі: Грип вчені