Завантажити ще

Індія стала найбільш густонаселеною країною світу

Індія стала найбільш густонаселеною країною світу
Фото: ANUSHREE FADNAVIS/REUTERS

Індія обігнала Китай за кількістю населення, ставши найбільш густонаселеною країною світу. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на дані Організації Об'єднаних Націй.

Згідно з демографічними даними "Доповіді про стан народонаселення світу, 2023 рік" Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), населення Індії становить 1,4286 мільярда осіб проти 1,4257 мільярда у Китаї. На третьому місці знаходяться Сполучені Штати Америки з населенням 340 мільйонів. 

Дані відображають інформацію, доступну станом на лютий 2023 року, йдеться у звіті.

В  Індії провели останній перепис населення в 2011 році, але через пандемію наступний, запланований на 2021 рік, затримується. Прогнозують, що Індія стане найбільшою економікою світу в найближчі роки, оскільки половина її населення молодша за 30 років.

Індія - третя за величиною економіка Азії та домівка для майже п'ятої частини населення світу - це більше, ніж усе населення Європи, Африки чи Америки. Населення Індії продовжує зростати та досягне 1,668 мільярда до 2050 року, тоді як населення Китаю зменшиться до 1,317 мільярда.

Хоча на Індію та Китай припадатиме більше третини від оціночної чисельності населення світу (8,045 мільярда), зростання населення в обох країнах сповільнюється. За офіційними даними, щорічний приріст населення Індії з 2011 року становить в середньому 1,2% порівняно з 1,7% за 10 років до цього.

- Результати індійського опитування свідчать про те, що демографічна стурбованість просочилася в широкі верстви населення. Проте демографічні показники не повинні викликати занепокоєння чи тривогу. Замість цього їх слід розглядати як символ прогресу, розвитку і прагнень, якщо права і вибір людини захищаються, - наголосила представниця Фонду народонаселення ООН в Індії Андреа Войнар.

Раніше повідомлялось, що у минулому році Китай зазнав історичного повороту - його населення скоротилося вперше за шість десятиліть. Це може мати глибокі наслідки для економіки КНР та світу, адже зменшення кількості громадян продовжиться тривалий час. 

Новини по темі: населення Індія Китай