Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україну повернули ще одну викрадену росіянами дитину

В Україну повернули ще одну викрадену росіянами дитину
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

У середу, 5 квітня, в Україну вдалося повернути ще одну дитину, яку загарбники незаконно вивезли до Росії з окупованої території Херсонської області.
Про це повідомив уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Омбудсмен розповів, що на початку року до нього звернулася бабуся із проханням сприяти у поверненні онука Артема. Хлопчика разом з іншими вихованцями Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області було депортовано до Росії. Бабуся повідомила, що дітей вказаного будинку-інтернату вивозять до РФ. Вона особисто поїхала до інтернату, щоб забрати онука, проте Артема разом з іншими вихованцями на той час уже перемістили на територію РФ, звідти до тимчасово окупованого Криму, а потім до Скадовська.

- Втім, на прохання бабусі адміністрація закладу, в якому перебував Артем, відмовилася повертати дитину. На моє звернення до органу опіки та піклування щодо вжиття заходів з метою захисту прав та інтересів дитини, у лютому бабусю було призначено піклувальником над онуком та вжито інших заходів щодо повернення дитини на підконтрольну Україні територію, - повідомив Лубинець.

Раніше віце-прем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що Росія незаконно вивезла з України понад 4 тисячі дітей-сиріт. Вона наголосила, що Україна готова співпрацювати щодо повернення викрадених українських дітей з усіма міжнародними організаціями. Вона додала, що українські служби готові забрати своїх депортованих дітей у будь-якій країні.