Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Телескоп Вебба виявив найдавніші з галактик, що коли-небудь спостерігалися

Телескоп Вебба виявив найдавніші з галактик, що коли-небудь спостерігалися
Фото: NASA GSFC/CIL/Адріана Манріке Гутьєррес

Космічний телескоп ім. Джеймса Вебба виявив чотири найдавніші галактики, що коли-небудь спостерігалися. Одна з них утворилася всього через 350 мільйонів років після Великого вибуху, коли Всесвіт був ще в зародковому стані. Про це повідомляє Space.com.

Астрономи тепер впевнені, що світло від цих галактик йшло до Землі понад 13,4 мільярда років. І було вкрай важливо довести, що ці галактики справді були у ранньому Всесвіті.

На той час, коли світло від далеких галактик досягає Землі, воно розтягується розширенням Всесвіту і зміщується в інфрачервону область світлового спектра. Інструмент NIRCam телескопа має безпрецедентну здатність виявляти це інфрачервоне світло, що дозволяє йому швидко виявляти ряд небачених раніше галактик, деякі з яких можуть змінити уявлення астрономів про ранній Всесвіт.

Галактики датуються від 300 до 500 мільйонів років після Великого Вибуху понад 13 мільярдів років тому, коли вік Всесвіту становив лише два відсотки від його нинішнього віку. Це означає, що галактики відносяться до так званої "епохи реіонізації", періоду, коли, як вважається, з'явилися перші зірки. Епоха настала відразу після космічних темних століть, спричинених Великим вибухом.

Стефан Шарло, дослідник з Паризького астрофізичного інституту та співавтор двох нових досліджень, розповів AFP, що найбільш далека галактика, названа JADES-GS-z13-0, сформувалася через 320 мільйонів років після Великого вибуху. За його словами, це найбільша відстань, яка будь-коли спостерігалася астрономами.

Новини по темі: Космос астрономія Телескоп