Завантажити ще

Телескоп "Джеймс Вебб" відкрив галактики, які не мали б існувати

Телескоп
Фото: NASA, ESA, CSA, I. LABBE

Телескоп "Джеймс Вебб" зробив дивовижне відкриття. Він виявив дві абсолютно нові галактики, які за всіма можливими законами фізики і космосу просто не повинні були існувати. Про це повідомляє Space.com.

Вони схожі на Чумацький Шлях і складаються з дуже старих зірок червоного відтінку, які розподілені глибоко у Всесвіті. Попри велику потужність телескопа, зоряні об'єкти все одно виглядають крихітними червоними цятками.

Аналізуючи світло, яке випромінюють ці галактики, астрономи встановили, що вони спостерігали їх у зародковому стані нашого Всесвіту лише через 500-700 тисяч років після Великого вибуху. За нинішніми уявленнями, галактики виникли після перших 400 000 років існування Всесвіту.

Але галактики, знайдені на зображеннях "Вебба", виявилися надзвичайно великими, а зірки в них занадто старими. Нові відкриття суперечать наявним уявленням про те, як виглядав і розвивався Всесвіт у перші роки, і не збігаються з попередніми спостереженнями, зробленими телескопом "Габбл". Зазвичай молоді галактики мали б бути малими та з блакитними молодими зірками.

Тепер астрономи мають переконатися, чи не є ці галактики чимось іншим, ніж старими зоряними скупченнями у перші сотні тисяч років існування Всесвіту. Або ж у ранньому Всесвіті могли бути інші закони утворення зірок.

Новини по темі: Космос астрономія Телескоп