Завантажити ще

Магнітні бурі у квітні: п'ять сплесків та сонячний вітер на додачу

Магнітні бурі у квітні: п'ять сплесків та сонячний вітер на додачу
Фото: needpix.com​

Квітень цього року буде багатий на магнітні бурі, і до них варто підготуватися людям, які чуйно реагують на коливання магнітосфери Землі. Усього метеорологи пророкували п'ять магнітних бур різної потужності з невеликими проміжками для відновлення метеопатів.

Штормитиме

Перша магнітна буря пройде в перший тиждень квітня - з 1 по 7-е, і її ступінь геоударів коливатиметься від 3 до 4 балів. Пік коливань припаде на 1 квітня – 4-бальний шторм нам забезпечений.

Мине менше тижня, і ось уже в проміжку з 10 про 12 квітня магнітосфера знову обуриться. Ті ж 3-бальні шторми перемежуватимуться 4-бальними ударами.

З 14 по 16 квітня варто очікувати на третю бурю цього місяця. Метеорологи кажуть, що коливання можуть бути не вищими за 3 бали, але залежним людям буде несолодко – вони навряд чи встигнуть до ладу оговтатися від попередніх хвилювань магнітного поля.

Четверту серію катаклізму ми побачимо та відчуємо у період з 20 по 24 квітня. Спочатку піде по наростаючій із вже звичними 3-бальними штормами, потім 22 квітня на нас чекають пікові 4 бали, після чого 3 бали здадуться нам полегшенням.

Остання та найпотужніша буря передбачається в період з 26 по 30 квітня. Цими днями, особливо 26 та 27 квітня, геоудари сягатимуть 4 балів і навіть забиратимуться трохи вище за шкалою обурень. Два дні магнітосфера вируватиме, після чого нормалізується, але чи надовго, покаже прогноз на останній весняний місяць - травень.

Сонце винне

Ймовірно, таку активність магнітного поля Землі спровокувала поява на Сонці величезної корональної діри – область у сонячній короні з нижчою температурою плазми та зниженою щільністю. Саме наявність таких дірок змушує обурюватися магнітне поле Землі – лише третьої від Сонця планети. Крім того, корональні діри пропускають сонячний вітер у відкритий космос, через що можуть вийти з ладу супутники та чутливе електронне обладнання. Метеорологи вважають, що сонячний вітер досягне Землі у п'ятницю, 31 березня.

Компрес, масаж та багато рідини

Всім метеозалежним людям у дні магнітних бур рекомендується обмежувати фізичне навантаження, не перебувати довго на вулиці. Зменшити вплив магнітних бур допомагають легка фізкультура, ранкові легкі (!) пробіжки, прогулянки на свіжому повітрі та контрастний душ. Звичайно, всі ці процедури необхідно погодити зі своїм лікарем.

У групі ризику метеопатів перебувають і люди із серцево-судинними захворюваннями, організм яких у цей період намагається компенсувати зміни атмосферного тиску, але судинна система за цим компенсуванням не завжди встигає.

Також ґрунтовно поберегти себе мають люди з хронічними хворобами легень та з порушеннями опорно-рухового апарату, а також ті, хто переніс травму голови чи хребта. Відчують себе гірше люди із захворюваннями нервової і ендокринної системи, літні, вагітні та громадяни з надмірною вагою.

Вплив магнітної бурі може виглядати по-різному: наприклад, може з'явитися дратівливість, проблеми зі сном, біль голови, зміни настрою, напади апатії або агресії, біль, дискомфорт у суглобах, м'язова слабкість, підвищена больова чутливість, загальна слабкість та порушення концентрації уваги, нудота, зниження працездатності.

Крім вищевказаних способів пом'якшення наслідків магнітних бур, лікарі рекомендують робити вологі компреси при головних болях та легкі масажі голови та шиї. Рідини у ці дні треба вживати трохи більше звичайного (наприклад, ввести в меню фіточаї) та скоригувати свій раціон, тимчасово відмовившись від солоного, гострого, копченого та жирного.

Новини по темі: Здоров'я магнітні бурі