Завантажити ще

У квітні українцям покажуть артефакти із затонулого крейсера "Москва"

У квітні українцям покажуть артефакти із затонулого крейсера
Фото: armyinform.com.ua

На річницю потоплення російського крейсера "Москва" у Національному військово-історичному музеї України відкриють нову експозицію артефактів із затонулого флагмана Чорноморського флоту РФ. Про це пише "АрміяInform".

- На річницю потоплення крейсера «Москва» у Національному військово-історичному музеї України відбудеться відкриття нової експозиції, де будуть представлені рятувальний пояс, сигнальний буй із затонулого флагмана російського флоту та багато інших цікавих артефактів, - розповіли представники музею на брифінгу в Києві.

Вони нагадали, що у травні 2022 року вже було організовано виставку знищеної військової техніки російських окупантів просто неба у Києві, а в приміщенні музею відкрили виставку артефактів війни, спеціально для якої київська ТрО передала першу "Стугну", з якої була знищена ворожа бронетехніка. Наразі виставкові проєкти подорожують Європою, де виставляються поблизу російських посольств та диппредставництв.

Крейсер "Москва" був підбитий українськими протикорабельними ракетами "Нептун" 13 квітня. 14 квітня Міноборони РФ визнало втрату флагмана, повідомивши, що він затонув через шторм під час буксирування до порту Севастополя. У Росії раніше заявили про вибух боєзапасу корабля та пожежу, але причину інциденту уперто не називають вголос. Окупанти офіційно визнали загибель на крейсері одного моряка та зникнення безвісти ще 27 членів екіпажу.

У червні перші експонати із затонулого російського корабля урочисто передали до Центрального військово-морського музею. Вчені вже почали їх досліджувати. Першими експонатами стали рятувальний пояс та сигнальний буй – Чорне море викинуло їх на берег.