Завантажити ще

МЗС звернеться з нотою до іноземних держав, куди евакуювали українських дітей

МЗС звернеться з нотою до іноземних держав, куди евакуювали українських дітей
Фото: VALENTYN OGIRENKO/REUTERS

Міністерство закордонних справ звернеться з нотою до іноземних держав, куди евакуйовані діти українських біженців, тому що вони мають бути під захистом законодавства України. Як повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, про це йшлося на засіданні Координаційного штабу захисту прав дитини в умовах воєнного стану.

Під час засідання було розглянуто питання захисту прав дітей, які тимчасово перебувають за кордоном у зв'язку із збройною агресією РФ.

- Відомо, що у деяких іноземних державах підвищено вимоги до дотримання прав дитини. Тому виникають ситуації вилучення у батьків (інших законних представників) дітей органами іноземних країн, - заявили у Мінреінтеграції.

За результатами наради Міністерству закордонних справ доручено звернутися з нотою до іноземних держав, куди евакуйовані українські діти. Країни мають повідомити, що у всіх випадках обмеження прав батьків та законних представників українських дітей необхідно передавати під юрисдикцію України.

- До наших дітей має застосовуватися національне законодавство. Органи іноземних держав мають розуміти, що наші діти перебувають за кордоном тимчасово, - зазначила глава Мінреінтеграції Ірина Верещук.

Міністерка також звернулась до росіян, які «усиновлюють» українських дітей.

- Вивозити з України дітей-сиріт та передавати їх на усиновлення російським громадянам – це незаконно та підло. Особливо бридко – це коли люди ще й публічно вихваляються тим, що всиновили вкрадених в Україні дітей. Вкотре нагадую всім російським так званим «приймальним батькам» та «опікунам»: вам рано чи пізно доведеться відповідати. Так само, як і причетним російським чиновникам – великим та маленьким, - наголосила Верещук.

Вона додала, що особистість «опікунів» не є великим секретом ні для українських, ні для міжнародних правоохоронних органів. Як приклад віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України навела мешканців московської області Ірину Рудницьку, Катерину Триполець, Дениса Трипольця, Михайла Сєрікова, Марину Марченко тощо.

Верещук «наполегливо рекомендовала» російським громадянам не всиновлювати українських сиріт, яких незаконно вивезли із тимчасово окупованих територій України.  

Раніше у Центрі національного спротиву склали мапу місць, куди перевозять викрадених в Україні дітей.