Завантажити ще

В Центрі нацспротиву створили карту таборів, в які РФ вивозить українських дітей

В Центрі нацспротиву створили карту таборів, в які РФ вивозить українських дітей
Фото: ALEXANDER ERMOCHENKO/REUTERS

РФ вивозить українських дітей з самого початку повномасштабного вторгнення. Хлопців та дівчат перевозять в Росію та на підконтрольні їм території у зарання підготовлені місці. Про це йде мова у повідомленні Центру національного спротиву.

- Мапа створена на основі даних з відкритих джерел й буде доповнюватись. Як видно з географії таборів, процес вивезення дітей до рф має систематичний характер й завчасно підготовлений. Тобто, попри те, що російська пропаганда стверджує про вимушений крок й евакуацію дітей, та насправді дітей вивозять постійно, як з прифронтових так і з віддалених від бойових дій районів, - заявили в ЦНС.

Діти, які потрапляють до таборів, - це сироти, деякі з них стали такими внаслідок вбивства їх батьків російськими окупантами; діти з інтернатів, які мають родичів в Україні, але їх все одно примусово вивозять; діти батьків, які не пройшли фільтрацію й потрапили до російських тюрем, а також інші випадки.

У таборах, за попередньо підготовленою програмою, дітей навчають російській історії, викривленому трактуванню війни в Україні, а також співати російський гімн. Ідеологічна обробка дітей відбувається з метою формування у них відповідних поглядів та стереотипів мислення. На карті відображено 45 таборів "перевиховання".

За даними ЦНС, час від часу дітей возять до центрів мілітарної підготовки на “перевиховання”.  Так, зареєстрований випадок, коли в Чечню привезли підлітків з Донецької та Луганської областей. На думку експертів, мета таких програм - створення особливо жорстоких й вірних режимові підлітків, яких згодом можна буде використовувати проти України.

 Раніше повідомлялось, що станом на ранок 28 березня через російську агресію поранено 943 дитини. Ще 465 дітей загинули. Також відомо, що з початку повномасштабного вторгнення росіяни депортували 16 226 неповнолітніх українців.