22 вересня
Завантажити ще

Львівські лікарі врятували життя 8-місячної дівчинки з тяжким уродженим захворюванням

Львівські лікарі врятували життя 8-місячної дівчинки з тяжким уродженим захворюванням
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні Святого Миколая у Львові провели успішну операцію 8-місячній Єві, яка народилася із критичним стенозом легеневої артерії. Про це повідомляє пресслужба Першого медичного об'єднання.

- Пацієнтка – маленька Єва із Волинської області. Їй вісім місяців. Одразу після народження лікарі виявили у неї критичний стеноз легеневої артерії. Це вроджена вада, при якій порушений приплив крові від серця до легень дитини. Оперувати треба у перші дні життя. Інакше дитина не виживе, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в об'єднанні, вперше маля прооперували через 11 днів після народження. Днями крихітці довелося перенести ще одне хірургічне втручання.

- Тепер, коли Єва вже набрала вагу і підросла, легеневий клапан звузився. А кровотік до легеневої артерії – погіршився. Медики вирішили: саме час для планової корекції серцевої вади. Під час операції наші інтервенційні радіологи разом із кардіохірургами зробили єдиний невеликий прокол у стегновій вені. Через неї фахівці дісталися серця. Тоді вони спеціальним балоном роздмухали клапан, відновивши кровотік легеневою артерією, - розповіли медики.

Операція тривала лише 30 хвилин і пройшла успішно. Вже наступного дня маленька Єва з батьками вирушила додому. В об'єднанні наголошується, що врятувати дитину вдалося завдяки ангіографу, який є лише в одній українській дитячій лікарні. Нова рентген-система дозволила надточно і малотравматично виявити захворювання та прооперувати дитину. Апарат, виготовлений у Японії, був переданий від мешканців Тайваню у вигляді допомоги Україні.