Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Поліція відкрила кримінальне провадження через "катування" кролика в київському університеті

Поліція відкрила кримінальне провадження через
Фото: nubip.edu.ua

Cлідчі розпочали кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами в одному зі столичних вишів. Про це 27 березня повідомив відділ комунікації поліції Києва.

- Столичні правоохоронці отримали інформацію про те, що в одному із навчальних закладів персонал жорстоко поводиться із тваринами під час дослідів та катує їх, а згодом викладає фото- та відеоматеріал про дослідження у соцмережах.

За даним фактом поліцейські Голосіївського управління поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 299 Кримінального кодексу України "Жорстоке поводження з тваринами". Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі, - йдеться на сайті київській поліції.

22 березня громадська організація захисту прав тварин в Україні URSA заявила, что викладачі НУБіП  України (Національний університет біоресурсів і природокористування України) “катують тварин під час занять”. Під час занять на факультеті ветеринарної медицини викладач показав на кроликові “без використання анестезії механізми рефлекторної зупинки дихання під впливом аміаку на рецептори слизової оболонки органів”.

В організації стверджують, що ст. 26 Закону України про захист тварин від жорстокого поводження забороняє проведення на тваринах демонстрацій у навчальних цілях, якщо вони можуть бути проведені на неживих об’єктах, зокрема демонстрації рефлекторної діяльності організму.

У самому виші заявили про “грубі провокації щодо нібито порушення біоетики” на кращому факультеті ветеринарної медицини в Україні. Організаторами кампанії назвали тих, хто “не хоче працювати” та “бажає опановувати фах лікаря ветеринарної медицини дистанційно”, що неможливо.

У вищі запевнили, що на факультеті “чітко дотримуються діючого законодавства України, норм і правил поведінки з тваринами”. На рівні університету діють біоетичні комісії.

25 березня телеканал “Київ” оприлюднив сюжет, у якому показали, як живе кролик в університеті. Також журналісти звернулися до поліції з проханням перевірити дії НУБіП.