Завантажити ще

Офіс генпрокурора: Cкандальний вирок суду про зґвалтування на Закарпатті буде оскаржений

Офіс генпрокурора: Cкандальний вирок суду про зґвалтування на Закарпатті буде оскаржений
Фото: Hristo Rusev/Getty Images

Прокуратура готується до оскарження судового вироку у резонансній справі про зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті. Про це повідомили в Офісі генпрокурора. 

- Воловецький районний суд Закарпатської області 16 березня 2023 ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої. Наразі вирок, згідно з вимогами кримінального процесуального кодексу, не набрав законної сили. Прокуратура оскаржуватиме вирок у встановленому законом порядку, - наголосили в Офісі генпрокурора.

У відомстві додали, що органи прокуратури вживатимуть всіх заходів для захисту прав постраждалої особи та забезпечення справедливого і невідворотного покарання винних у вчиненні злочину.

Хоча вирок був винесений судом напередодні, сам злочин стався ще у 2021 році. Воловецький райсуд присудив кривдникам п’ять років позбавлення волі, але із випробувальним терміном. В суспільству обурились деталями справи: у потерпілої не було адвоката, її інтереси представляла службі захисту дітей сільради, у якій працює мати одного з ґвалтівників. 

Після розголосу повноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що справа перебуває на його особистому контролі. Представник омбудсмена поспілкувався з родиною постраждалої дівчини щодо відновлення її прав, а сам Лубінець пообіцяв проаналізувати діяльність місцевої служби захисту дітей.