Завантажити ще

ISW: Пригожин заперечив заяви Кремля про те, що РФ в Україні воює з НАТО

ISW: Пригожин заперечив заяви Кремля про те, що РФ в Україні воює з НАТО
Фото: ТАСС

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин пом'якшив свою риторику щодо Міністерства оборони Росії, а також заперечив заявам Кремля про те, що Росія воює з НАТО в Україні. Про це йде у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Пригожин заявив, що Росія воює "виключно з українцями", які оснащені обладнанням, наданим НАТО, і деякими "русофобськими" найманцями, які добровільно підтримують Україну, але не з самим НАТО. Він також наголосив, що російські чиновники, швидше за все, знали, що НАТО запропонує Україні військову допомогу, тому що «смішно думати, що коли [Росія] вирішила провести цю спеціальну військову операцію, вона не врахувала допомогу НАТО Україні». Засновник "Вагнера" додав, що не впевнений щодо цілей «денацифікації» в Україні, оскільки не знає, чи є в Україні «нацисти». 

В той же час Пригожин пом'якшив, наголосили в ISW, свою риторику щодо Міністерства оборони Росії. Ймовірно, причиною цього є страх засновника «Вагнера» повністю втратити свої сили найманців у Бахмуті. На думку експертів, РФ наразі змінює тактику ракетних ударів, зосереджуючись на українських військових об'єктах, оскільки загальна кількість їхніх ракетних ударів зменшується, що свідчить про виснаження російських запасів високоточних ракет.

Аналітики інституту також повідомили, що представник української розвідки Вадим Скібіцький в свою чергу підтвердив попередні оцінки ISW про те, що російські війська не здатні проводити широкомасштабні одночасні наступальні кампанії на кількох напрямках. Експерти також вказали на те, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про можливу роботу "Росатома" над відновленням трьох ліній електропередач на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), що збільшить російський контроль над ЗАЕС.