Американська компанія Relativity Space із третьої спроби запустила в космос надруковану на 3D-принтері ракету Terran 1, проте вона не змогла досягти орбіти. Про це повідомив сайт Space.com.
Компанія вела пряму трансляцію запуску на своєму YouTube-каналі. Ракета стартувала з мису Канаверал у Флориді пізно ввечері в середу (вранці четверга по Києву).
- Сьогоднішній запуск довів, що ракетні технології Relativity, надруковані на 3D-принтері, дозволять створити нашу наступну ракету Terran R. Ми успішно пройшли через Max-Q - стан максимального навантаження на наші друковані конструкції. Це головний доказ нашого нового підходу до адитивного виробництва. Сьогодні величезна перемога з багатьма історичними першими. Ми також пройшли етапи відключення головного двигуна та поділу щаблів. Ми оцінимо дані про польоти та надамо загальнодоступні оновлення найближчими днями, - прокоментували запуск у твіттері Relativity Space.
Двоступінчаста одноразова ракета Terran 1 стала найбільшим надрукованим на 3D-принтері об'єктом, відправленим на орбіту. Terran 1 має дев'ять надрукованих на 3D-принтері двигунів на першому ступені та один - на другому. Усього близько 85% ракети надруковано на 3D-принтері, Relativity Space хоче збільшити цю цифру до 95% у майбутніх моделях. Використання 3D-друкованої технології прискорює будівництво ракет і скорочує їхню вартість.
8 та 11 березня старти ракети відкладали через проблеми з температурою палива та погодними умовами. Поки що неясно, коли компанія спробує ще один запуск Terran 1.
Уже втрачена дійсність 3D-завантаженої косметики технології, яка буде забезпечена нашим найближчим автомобілем, Terran R. Успішно зробили це через Max-Q, високою stress state on printed structures. Це є величезний діловий інтерес для нашої novel additive manufacturing approach.… pic.twitter.com/9iaFVwYoqe
— Relativity Space (@relativityspace) March 23, 2023