На горі Піп Іван почали гніздитись альпійські тинівки, які попри зимову погоду шукають тріщини в кам’яній вежі обсерваторії, щоб вивести потомство. Про це пише у Facebook начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення управління ДСНС в Івано-Франківській області Василь Фіцак.
- Вперше цього року на Попіван завітала тинівка альпійська. Хоча тут ще панує зима, пташина активно шукає тріщини в кам'яній вежі обсерваторії, щоб як і кожного року вивести потомство. Популяція цього виду в Українських Карпатах - 190 пар, з них 60% гніздиться в Чорногорі. Вид занесено до Червоної книги України, - йдеться у дописі.
Тинівка альпійська - невеликий горобцеподібний птах родини тинівкових, мешканець високогір'я. Довжина її тіла - 18 см, маса - близько 40 г. Пісня тинівки - голосні дзвінкі трелі, які нагадують пісню польового жайворонка. Співаючі альпійські тинівки сидять на землі або піднімаються у повітря, здійснюючи токовий політ. Населяє гори Центральної і Південної Європи, північної частина Азії на схід до Японії. В Україні трапляється в Карпатах у межах Івано-Франківської та Закарпатської областей. Чисельність виду у Європі оцінюють у 100−180 тис. пар. Причини зміни чисельності: несприятливі погодні умови (травневі приморозки і снігопади), випасання худоби у місцях гніздування.