4 жовтня
Завантажити ще

CNN: Українці вражаюче швидко освоїли систему Patriot

CNN: Українці вражаюче швидко освоїли систему Patriot
Фото: Abaca via ZUMA Press, FILE

Українські військові, що знаходяться у Форт-Сіллі, штат Оклахома, закінчують інтенсивне навчання системі ППО Patriot. Як повідомила агенція CNN, в американському місті знаходиться група із 65 військовослужбовців. 

Журналісти були присутні на базі за кілька днів до очікуваного випуску українців після прискореного курсу. Форт-Сілл - єдине місце на території США, де навчають українців працювати з американськими системами озброєнь.

Американські військові наголосили, що під час  українці відзначились і «так швидко вивчили основи системи Patriot, що їм надали додаткову, інтенсивну підготовку, рідко доступну їх американським колегам, які пройшли той же курс».

- Наша оцінка така, що українські солдати вражають і дуже швидко навчаються завдяки своїм широким знанням у галузі протиповітряної оборони та досвіду в зоні бойових дій, - наголосив бригадний генерал Шейн Морган.

Тепер систему Patriot планується розгорнути в Україні найближчими тижнями - набагато раніше, ніж передбачалося, - що дасть країні додатковий захист від російських ракет. За даними офіційних осіб США,  також набагато швидше на фронті опиняться і танки Abrams.

При цьому в CNN зазначили, що двох систем Patriot, які прямують до України (одну надали США, іншу - спільно Німеччина та Нідерланди), буде недостатньо для захисту українських міст від комплексних російських ракетних ударів. Але це буде краще за ті системи ППО, що зараз використовують українці, які не можуть захистити від атак російських балістичних ракет.

Кого вибрали для навчання

За даними офіційних осіб, навчання проходили українські чоловіки та жінки віком від 19 до 67 років з 7 ранку до 6 вечора шість днів на тиждень протягом 10 тижнів. Багато хто з них був кваліфікованим інженером до війни, а деякі мають кілька ступенів, і всі вони були відібрані українськими воєначальниками для навчання в США.

Американські системи протиповітряної оборони Patriot вважаються одними із найкращих у світі. Комплекс призначений для прикриття великих адміністративних та промислових центрів, військово-морських та авіаційних баз від усіх існуючих засобів повітряного нападу в умовах потужної радіоелектронної протидії супротивника.

ММ-104 Patriot здатний одночасно виявляти та ідентифікувати понад 100 повітряних цілей, безперервно супроводжувати вісім з них, а також готувати вихідні дані для стрільби, пуску та наведення до трьох ракет на кожну ціль. Зенітна батарея Patriot включає від 4 до 8 пускових установок по чотири ракети на кожній. Максимальна дальність стрільби – 100 км. Висота, на якій комплекс ефективний, сягає позначки 25 кілометрів.

Рішення про місця розташування систем Patriot прийматиме найвище військове керівництво України.