23 вересня
Завантажити ще

Мінкульт прояснив ситуацію із невиїздом за кордон камерного хору «Воскресіння»

Мінкульт прояснив ситуацію із невиїздом за кордон камерного хору «Воскресіння»

Мінкульт буде сприяти митцям, артистам та журналістам у виїзді за кордон лише за наявності військово-облікових документів. Такі документи відсутні у трьох членів команди камерного хору «Воскресіння» із Івано Франківська, тому їм відмовлено у видачі листа сприяння щодо перетину кордону. Про це повідомила пресслужба Мінкульту.

- Підкреслюємо, що випадку Камерного хору «Воскресіння» (м. Івано-Франківськ) у трьох осіб зі списку, поданого до МКІП, були відсутніми військово-облікові документи згідно з вимогами українського законодавства. На зауваження щодо відсутності цих документів організацією не було надано вичерпного переліку потрібних документів. В такому разі сприяння на виїзд не надається, - сказано у повідомленні.

Колектив «Воскресіння» раніше повідомив, що мав заплановані благодійні концерти у Польщі, які організувала польська сторона. Гастролі зірвалися через заборону виїзду за кордон.

У Мінкульті підкреслили, що через скандал із стендапером Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим змузені були ініціювати посилення вимог для виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

- Єдиним додатковим документом до попереднього переліку обов'язкових документів, які потрібно надати МКІП для підготовки листа сприяння щодо перетину кордону, стала вимога пред'явити військово-облікові документи. Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства, - пояснили у Мінкульті.

1 березня стендапер Андрій Щегель заявив в інтерв'ю, що виїхав за кордон завдяки тимчасовому дозволу Мінкульту, але повертатися не збирається. Через скандал із коміком Міністерство культури анонсувало посилення вимог на отримання дозволів для артистів-чоловіків призовного віку. 

8 березня вийшов кліп російської артистки Клави Коки, режисером якого став український режисер Тарас Голубков. Мінкульт підтвердив, що надав дозвіл на його тимчасовий виїзд з 14 по 30 листопада 2022 року для зйомок документального фільму про війну. Але Голубков "по дорозі" заїхав до Москви.