Завантажити ще

1500 сімей у Києві можуть залишитися без житла

1500 сімей у Києві можуть залишитися без житла

Днями Київська міська прокуратура відзвітувалась, що повернула у власність Києва 7,7 га землі. На цій землі 8-й рік поспіль зводиться житловий комплекс «Голосіївська долина». Будівництво розпочинала компанія «Укрбуд», а наразі добудовує об’єкт харківська компанія «Строй сіті кепітал». Перша будівля на 9 секцій майже збудована, а перші три секції мають сертифікат про завершення будівництва та готуються до введення в експлуатацію.

З 1500 інвесторів, яких Київська міська прокуратура зробила постраждалими, є ті, чиї домівки знищені повністю, ті, хто змушений був виїхати зі своїх міст через проведення там бойових дій, а також ті, що зараз служать у Збройних силах України, захищаючи нашу державу, і, на жаль, ті, хто загинув.

Ігор З. - військовослужбовець. Про те, що його родину лишили без житла, дізнався на передовій: «Я не знаю, кому можна вірити…. І чи можна комусь вірити взагалі. Поки що не знаю, чи повернусь живим з війни, а в цей час прокурори вирішили забрати житло у мене та моїх дітей. 8 років будівництво тривало, пережили падіння "Укрбуду", отримали обіцянку президента, надію на отримання свого житла, а Київська міська прокуратура лише зараз вирішила розібратися, що ж там із землею».

Оксана Д., мама 3 дітей, довгоочікувані метри мала отримати ще восени минулого року. «У нашій квартирі зроблено все. Ми оглядали її і вирішили не заходити на ремонт взимку, а дочекатися весни. Весною 2022-го прийшла війна до Києва, а весною 2023-го влада просто вирішила, що ми з чоловіком інвестували в повітря… Тобто коли давали дозвіл на будівництво, сертифікат готовності будинку – КМДА не бачила порушень. І ось зараз, коли будинок готовий, по-рейдерськи вирішили забрати його».

Довідка: У 2015 році АТП 13058 підписує договір з ТОВ «Укрбуд Девелопмент», яка маскується під державну корпорацію «Укрбуд», договір на зведення на своїй території житлового комплексу на 2250 квартир (5 будинків, дитячий садок, паркінг, панорамний ліфт). Місто видало містобудівні умови та обмеження, дозволи на будівництво першого (9 секцій по 22 поверхи) і другого (4 секції по 24 поверхи) будинків.

У 2019 році Максим Микитась, бенефіціар ТОВ «Укрбуд Девеломпент», неочікувано втрачає бізнес та сідає за грати. 23 будівельні майданчики по всьому Києву зупинились, 13000 сімей виявились ошуканими, втратили заощадження, не отримали квартири. У грудні 2019 року президент В. Зеленський у прямому ефірі обіцяє, що усі об’єкти "Укрбуду" добудує КМБ. У липні 2020 року всупереч обіцянкам президента ЖК «Паркова долина», «Кристал хаус» та БЦ «Левел» передають на добудову ТОВ «Строй сіті кепітал» (Харків).

Підписано договори із замовником будівництва, Фондом фінансування будівництва, укладаються нові угоди із інвесторами. Будівництво триває аж до початку повномасштабної війни. У липні 2021 року Київська міська прокуратура подає позов з метою скасування державної реєстрації, розірвання договору оренди землі з АТП 13058 з тих причин, що нібито цільове призначення землі змінено незаконно. 9 лютого 2023 р. Північній апеляційний суд м. Києва повністю задовольняє позов Київської прокуратури.