7 червня
Завантажити ще

На станцію "Академік Вернадський" вирушила 28 українська місія

На станцію
Фото: facebook.com/AntarcticCenter/

Українська група експедиторів – 28 місія, вирушила до Антарктиди, щоб змінити колег на станції "Академік Вернадський". Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

- Навіть в умовах масштабної війни ми маємо забезпечувати безперервну роботу нашої єдиної антарктичної станції, адже результати діяльності українських вчених на крижаному континенті є важливими для всього світу. Там ми робимо глобальну науку ХХІ століття і не зупиняємося за всіх спроб ворога відкинути нас у XX, - сказав директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Як зазначили у відомстві, до складу 28-ї української антарктичної експедиції увійшли 14 учасників: 9 науковців у напрямі біології, метеорології та фізики, а також лікар, кухар, сисадмін, системний механік, дизеліст-електрик. Очолив команду геофізик Богдан Гаврилюк. Він їде зимувати до Антарктики вдесяте, і це абсолютний рекорд для українських антарктичних експедицій.

18 березня наші полярники виїхали з України - зараз вони прямують до Польщі, отже – перельоти до Південної Америки, де в чилійському порту Пунта-Аренас на майбутніх зимівників уже чекає наше судно "Ноосфера". Криголам має доставити на станцію 28 УАЕ і повернути на "велику землю" 27 УАЕ, яка вже рік відпрацювала в Антарктиді.

Новини по темі: Антарктида Вернадський