7 червня
Завантажити ще

У Десантно-штурмових військах прокоментували інтерв’ю комбата WP: Не мав дозволу

У Десантно-штурмових військах прокоментували інтерв’ю комбата WP: Не мав дозволу
Фото: VIOLETA SANTOS MOURA/REUTERS

Командир батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолій з позивним "Купол", що дав інтерв’ю американській газеті "The Washington Post", в якому розповів про втрати українських бійців, не мав дозволу на спілкування з журналістами. Озвучені "Куполом" втрати є завищеними, повідомив речник Десантно-штурмових військ (ДШВ) Валентин Шевченко «Українській правді».

- За фактом поширення в інтерв’ю офіцером ДШВ недостовірної інформації проведено службову перевірку. Встановлено порушення військовослужбовцем низки керівних документів щодо публічного спілкування та зведення відомостей, що становлять державну таємницю. Відповідно до стандартів армій країн НАТО, які впроваджено і в Збройних Силах України, дозвіл на спілкування військовослужбовця з медіа надається його командиром, чого зроблено не було, - наголосив Шевченко.

Він розповів, що 100% військовослужбовців десантно-штурмових військ, призваних за мобілізацією, пройшли базову та фахову підготовку перед призначенням на посади до військових частин. Вона відбувається як в навчальних центрах ДШВ, так і за кордоном.

Шевченко додав, що серед підлеглих "Купола" були військовослужбовці, які пройшли курс навчання у Британії: "Належну підготовку українських десантників і їхню мотивацію неодноразово відзначали іноземні інструктори".

- Не варто також забувати, що кожний командир відповідає за підготовку, яка наразі проводиться і в 46-й бригаді. Офіцер має багато знайомих у навчальному центрі ДШВ. Проте він жодного разу не звернувся до них або до безпосередніх командирів з претензіями чи пропозиціями щодо покращення процесу навчання. Озвучені військовослужбовцем втрати під час боїв у підлеглому йому підрозділі суттєво завищені. Водночас така інформація має статус обмеженого доступу, - сказав Шевченко.

Він наголосив, що командування, "враховуючи бойовий досвід та знання проблем підготовки", прийняло рішення призначити командира батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади з позивним "Купол" на посаду в один з навчальних центрів ДШВ ЗСУ.

Історія питання 

Комбат "Купол" дав інтерв‘ю американській газеті "The Washington Post". Він розповів, що у його батальйоні з приблизно 500 солдатів близько 100 були вбиті, а ще 400 – поранені, що призвело до повної ротації особового складу. У WP дійшли висновку, що Сили оборони України втратили на полі бою багато найдосвідченіших бійців, а недосвідченість новобранців, разом із браком зброї, нібито зменшує оптимізм та ставить під сумнів готовність Києва до весняного наступу.

Після публікації "Купола" перевели з посади командира бойового батальйону на посаду заступника командира батальйону навчального центру. Після цього "Купол" написав рапорт на звільнення.