Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Британія слідом за США заборонила чиновникам використовувати TikTok

Британія слідом за США заборонила чиновникам використовувати TikTok
Фото: Mike Blake/REUTERS

Міністрам британського уряду заборонили використовувати китайську соціальну мережу TikTok на своїх робочих телефонах і пристроях. Як повідомляє ВВС, уряд боїться, що конфіденційні дані, що зберігаються на офіційних телефонах, можуть стати доступні уряду Китаю.

За словами міністра кабінету міністрів Олівера Доудена,  заборона є «запобіжним» кроком, але набуде чинності негайно. Віце-президент програми зі зв’язків з державними органами та публічної політики в Європі Тео Бертрам висказав думку, що рішення ґрунтується «більше на геополітиці, ніж на чомусь іншому».

Посольство Китаю в Лондоні заявило, що цей крок був мотивований політикою "а не фактами" і "підірве довіру міжнародної спільноти до ділового середовища Великобританії". Містер Доуден у відповідь наголосив, що не буде радити громадськості не використовувати TikTok, але вони завжди повинні «розглядати політику даних кожної соціальної медіа-платформи перед тим, як їх завантажувати та використовувати».

Прем’єр-міністр Ріші Сунак зазнав тиску з боку високопоставлених депутатів, щоб слідом за США та Європейським Союзом заборонити додаток для обміну відео з офіційних урядових пристроїв. Але урядові департаменти та окремі міністри прийняли TikTok як спосіб донести своє повідомлення до молоді. Використання програми різко зросло за останні роки: 3,5 мільярда завантажень по всьому світу.

Раніше відповідне рішення прийняв Білий дім, який дав держустановам 30 днів на видалення застосунку із федеральних пристроїв та систем. 

TikTok належить ByteDance. Компанія заявила, що побоювання підігріваються дезінформацією, і заперечує використання програми для шпигунства за американцями.  

Новини по темі: Великобританія TikTok