Завантажити ще

Білий дім наказав держустановам за 30 днів видалити TikTok

Білий дім наказав держустановам за 30 днів видалити TikTok
Фото: Dado Ruvic/REUTERS

Білий дім дав державним установам 30 днів на видалення із федеральних пристроїв та систем китайського застосунку TikTok. Як повідомляє агенція Reuters, відповідну вказівку дала директорка Управління з управління та бюджету Шаланда Янг.

Рішення про видалення застосунку було ухвалене з метою «забезпечення безпеки американських даних».  Заборона, запропонована Конгресом наприкінці минулого року, послідувала за аналогічними діями Канади, ЄС, Тайваню та більш ніж половини американських штатів.

TikTok належить ByteDance, яка заявила, що побоювання підігріваються дезінформацією, і заперечує використання програми для шпигунства за американцями.  Агентство повідомляє, що у грудні 2022 року Конгрес США проголосував за заборону федеральним службовцям використовувати китайський додаток на державних пристроях та дав адміністрації Байдена 60 днів на видання розпоряджень для відомств. 

Голосування стало останньою дією американських законодавців у контексті припинення діяльності китайських компаній на тлі побоювань національної безпеки, що Пекін може використовувати їх для шпигунства за американцями.

Багато урядових установ, включаючи Білий дім, Міністерство оборони, Міністерство внутрішньої безпеки та Державний департамент, заборонили TikTok на урядових пристроях ще до голосування.

Новини по темі: Білий Дім TikTok