17 травня
Завантажити ще

Ткаченко розкритикував відмову Київської консерваторії прибрати з назви ім'я Чайковського

Ткаченко розкритикував відмову Київської консерваторії прибрати з назви ім'я Чайковського
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Міністр культури Олександр Ткаченко відреагував на провал голосування колективу київської консерваторії імені Чайковського за зміну назви закладу. Відповідний пост він опублікував у своєму Телеграм-каналі.

- Ми розчаровані тим, що трудовий колектив Національної музичної академії України, збори якого сьогодні відбулися у Києві, вважає, що потрібно ще далі розбиратися, чи варто прибирати ім'я Чайковського із назви провідного музичного вищого навчального закладу України, - написав Ткаченко.

За його словами, питання полягає не у прізвищі композитора Чайковського, а в маркерах, якими позначено освітній та культурний простір України.

- Вирішення важливого питання знову відкладено, як кажуть, для подальшого вивчення. Мені здається, що це питання надзвичайно актуальне. Я вітаю студентство, яке є основним стейкхолдером освітнього процесу та досить активно висловлювалося. Молоді небайдуже, чиє ім'я носить заклад, у якому вони навчаються, – зазначив голова Мінкульту.

Також міністр наголосив, що під час голосування трудовий колектив косерваторії не взяв до уваги ні рекомендації профільного комітету ВРУ, ні Експертної Ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при МКІП, ні рекомендації щодо Чайковського, поширені УІНП.

ПРО ЩО МОВА?

Вчена рада київської консерваторії імені Чайковського відмовилася прибирати з назви ім'я російського композитора. Члени ради проголосували за проведення комплексного аналізу та вивчення українських та міжнародних експертних висновків з цього питання.

Також на засіданні ради було прийнято рішення направити звернення до президента Володимира Зеленського, в якому йдеться "про небезпеку маніпулювання ім'ям Чайковського як імперським наративом" та заклик підтримати всі заходи для повернення Україні композитора з українським корінням, "для захисту його спадщини від використання її агресора інструменту руйнування української сутності".