Завантажити ще

NASA представило скафандр наступного покоління для майбутньої місії на Місяць

NASA представило скафандр наступного покоління для майбутньої місії на Місяць
Фото: nasa.gov

15 березня космічне агентство NASA та приватна аерокосмічна компанія Axiom Space представили прототип скафандра нового покоління, який астронавти одягнуть під час наступної місії на Місяць. Про це повідомили у NASA.

- Партнерство НАСА з Axiom має вирішальне значення для висадки астронавтів на Місяць та збереження лідерства Америки у космосі. Грунтуючись на багаторічних дослідженнях та досвіді НАСА, скафандри нового покоління Axiom не лише дозволять першій жінці ступити на Місяць, а й відкриють можливості більшій кількості людей проводити наукові дослідження на Місяці, заявили в NASA.

Костюм, представлений на заході в Космічному центрі Джонсона в Х'юстоні, має більшу гнучкість і теплозахист, ніж ті, які носили астронавти програми «Аполлон», які вперше ступили на поверхню Місяця понад 50 років тому. Одяг має кілька захисних шарів, рюкзак із системами життєзабезпечення, ліхтарі та відеокамеру високої роздільної здатності. Остаточну версію скафандра буде виконано у традиційному білому кольорі, який використовується для відображення тепла та захисту астронавтів від температур суворого місячного середовища.

Костюм оснащений спеціальним рюкзаком Axios Space, який є портативною системою життєзабезпечення і розрахований на носіння до восьми годин поспіль. Він складається з декількох шарів – внутрішній шар утримує повітря всередині скафандра, а зовнішній шар спроектований так, щоб бути стійким до розривів та пилу.

Програма «Артеміда» спрямована на повернення людей на Місяць наприкінці 2025 року. Це має статися вперше з того часу, як історичні місії «Аполлон» завершилися 1972 року. Крім того, місія має стати першим кроком до подорожі на Марс. Artemis III, за задумом космічного агентства, має відбутися наприкінці 2025 року. Це відбудеться приблизно через 12 місяців після Artemis II, в рамках якої чотири астронавти облетять Місяць на космічному кораблі «Оріон». Їхні імена NASA має розкрити 3 квітня.

Новий скафандр Nasa. Фото: nasa.gov

Новий скафандр Nasa. Фото: nasa.gov

А такі скафандри були в астронавтів 1969 року. Фото: GettyImages

А такі скафандри були в астронавтів 1969 року. Фото: GettyImages

 

Новини по темі: NASA Луна