Завантажити ще

На Львівщині за тиждень від коронавірусу померли 18 людей

На Львівщині за тиждень від коронавірусу померли 18 людей
Фото: pixabay.com

На Львівщині зростає захворюваність на штам коронавірусу "Кракен". Протягом минулого тижня, 3-9 березня, від цього захворювання померли 18 людей. Про це повідомила очільниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.

За словами медика, лише один із пацієнтів мав одну дозу вакцини. Водночас всі померлі мали низку хронічних захворювань. Щодо віку, то одна людина була молодшою за 50 років, шестеро - мали від 50 до 70 років, одинадцятеро - люди віком старші 70-ти.

-  Ми не можемо сказати, що всі ці люди пізно звернулися по медичну допомогу, але частина точно звернулась тоді, коли допомогти вже було дуже складно, - сказала Наталія Іванченко-Тімко. -  Станом на зараз ми спостерігаємо стабільно високі показники захворюваності серед мешканців області на COVID-19.  І вони зростають впродовж останніх п'яти тижнів. Власне, за попередній тиждень ми маємо понад 1200 нових випадків захворювання на ковід.

За результатами секвенування переважає Omikron ХВВ 1.5, який ще називають "Кракен". Перший випадок цього штаму у Львівській області офіційно виявили наприкінці лютого.

-  Він стрімко поширюється серед людей, частіше вражає людей з хронічними хворобами, тому варто подбати про себе і зробити щеплення. Вакцини є багато, - зауважила Наталія Іванченко-Тімко.

Загалом із початку пандемії на Львівщині офіційно зареєстрували понад 330 тисяч випадків коронавірусу. Від ускладнень недуги померли 6885 людей.