Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Штам коронавірусу "Кракен" виявили ще у двох областях України

Штам коронавірусу
Фото: fernando zhiminaicela живе Pixabay

Новий варіант коронавірусу "Кракен" вже циркулює у шести українських регіонах. Випадки захворювання підтвердилися ще у Львівській та Черкаській областях. Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров'я.

- Секвенування (метод визначення) підтвердило варіант Omicron XBB.1.5 ще у двох областях країни – Черкаській та Львівській, - заявила завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина.

За її словами, цей підвид штаму коронавірусу переноситься пацієнтами легше, проте здатний швидше передаватися. Для захисту від вірусу медики рекомендують пройти курс вакцинації та зробити бустерні щеплення.

- Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтеся якнайшвидше, - порадила керівник відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.

Штам "Кракен" є злиттям двох різновидів раніше відомого штаму "Омікрон". Він відрізняється високою активністю зв'язування вірусу з клітинами людини, що робить його набагато заразнішим.

До цього новий варіант коронавірусу "Кракен" було виявлено у чотирьох регіонах - в Одеській, Сумській, Закарпатській та Тернопільській областях. Епідеміологи стверджують, що така ситуація була очікуваною, оскільки кожна нова мутація коронавірусу витісняє попередню.

Новини по темі: Коронавірус