7 червня
Завантажити ще

ВОЗ готується оголосити про завершення пандемії COVID-19 у 2023 році

ВОЗ готується оголосити про завершення пандемії COVID-19 у 2023 році
Фото: REUTERS/Khalil Ashawi/File Photo

Всесвітня організація охорони здоров'я може оголосити про завершення пандемії COVID-19 у 2023 році. Про це заявив генеральний директор спеціалізованої установи ООН Тедрос Аданом Гебреїсус.

- Однак зараз ми, безумовно, знаходимося в кращому становищі, ніж коли-небудь під час пандемії. Дуже приємно бачити, що щотижнева кількість зареєстрованих смертей уперше нижча, ніж три роки тому, коли ми вперше використали слово пандемія. Поліпшення значне. Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 закінчився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я, яка має міжнародне значення, і як пандемія, - сказав він на церемонії вручення медалі Томаса Френсіса-молодшого в області глобальної громадської охорони здоров'я.

Питання про те, як почалася пандемія, залишається без відповіді

Тедрос Аданом Гебреїсус наголосив, що питання про те, як почалася пандемія, залишається без відповіді. Директор ВООЗ наголосив на відсутності співпраці з боку Китаю.

- Я вважаю, ви чули, як я говорив це багато разів: поки ці дослідження не будуть проведені, всі гіпотези про походження вірусу залишаються на столі. Але якщо будь-яка країна має інформацію, яка стосується будь-якої гіпотези, важливо, щоб ця інформація була передана ВООЗ і міжнародній науковій спільноті, - заявив він.

Тедрос Аданом Гебреїсус зазначив, що минулої суботи виповнилося три роки з того часу, як ВООЗ вперше заявила, що глобальний спалах COVID-19 можна охарактеризувати як пандемію. Це був визначний момент, який привернув увагу світових ЗМІ. Однак, з погляду ВООЗ, набагато важливіший момент настав шість тижнів раніше, 30 січня 2020 року, коли гендиректор ВООЗ оголосив надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення. На той час за межами Китаю було зареєстровано менше 100 випадків зараження COVID-19, і не було зареєстровано жодного випадку смерті за межами країни. Через три роки було зареєстровано майже 7 мільйонів смертей від COVID-19, а справжня кількість смертей "набагато вища".

Глава ВООЗ закликав засвоїти три уроки пандемії

Глава ВООЗ закликав засвоїти три основні уроки пандемії. Перше - це важливість сильної системи охорони здоров'я, включаючи просте мистецтво відстеження контактів та надійну первинну медико-санітарну допомогу. Другий урок полягає у важливості науки та недопущенні її політизації. Третій урок - важливість співробітництва та неприпустимість "вузького націоналізму".

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила, що поширення нового коронавірусу досягло стадії пандемії, оскільки торкнулося більшості країн та всіх континентів.

Меншість співробітників розвідки США вважають, що COVID-19 "втік" із китайської лабораторії.

Новини по темі: коронавірус COVID-19 ВОЗ