8 червня
Завантажити ще

Львівські трансплантологи пересадили печінку, задіявши унікальний апарат

Львівські трансплантологи пересадили печінку, задіявши унікальний апарат
Фото: Перше територіальне медичне об'єднання Львова

У Львові провели операцію з трансплантації печінки, задіявши перфузійну машину Liver Assist. Апарат допоміг впродовж кількох годин зберігати донорський орган "живим", аби доставити його із Закарпаття до Львова, повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Досі в Україні така машина була лише одна - у столиці. Тепер Liver Assist допомагає і львівським трансплантологам. Апарат функціональної підтримки печінки Liver Assist насичує орган киснем та покращує його стан. Завдяки йому шанси на успіх самої трансплантації вищі.

Щодо деталей самої трансплантації. Донорка була у Мукачевому, трансплантацію печінки мали виконати у Львові, а це чотири години у дорозі. Окрім того, ще десять годин потрібно було на обстеження органу та виконання тестів на сумісність. Разом - 14 годин, у той час як печінка поза тілом “живе” лише 12. Така різниця в часі означала, що операція не могла б відбутися, а, відповідно, людина б втратила свій шанс.

Аби врятувати ситуацію, лікарі задіяли перфузійну машину Liver Assist. В апараті орган пробув близько п'яти годин. Після того його успішно пересадили реципієнту.

Нову печінку та буквально ще одне життя отримав 40-річний мешканець Ужгорода. Донорського органу чоловік потребував негайно, адже цироз, важке ураження печінки, забирав останні сили пацієнта.  Донором для нього стала 36-річна мешканка Закарпаття. Її життя забрав інсульт. 

Фото
Фото
13 Березня16:34

Післяопераційний період у пацієнта минув без ускладнень. І на третій тиждень після пересадки чоловік повернувся додому.

А хірурги із лікарні святого Пантелеймона у Львові успішно прооперували 69-річного чоловіка із рідкісним захварюванням кишківника. Така патологія зустрічається лише у 0,1% пацієнтів.