Завантажити ще

Справа Насірова: ВАКС заочно арештував бізнесмена Бахматюка

Справа Насірова: ВАКС заочно арештував бізнесмена Бахматюка
Фото: lb.ua

Вищий антикорупційний суд заочно арештував власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка у справі про надання хабара ексголові ДФС Насірову та його раднику. Про це йде мова у повідомленні пресслужби САП.

 - 7 березня 2023 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів #НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику одного з агрохолдингів, який у власних інтересах надав неправомірну вигоду у розмірі 722 млн грн колишньому голові ДФС України та його раднику. Після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу, - наголосили у пресслужбі.

За даними САП, протягом 2015 -2016 років очільник ДФС України одержав понад 722 млн грн неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн. 

У  САП не називають ім’я арештованого, в той же час Олег Бахматюк вже відреагував на рішення суду заявою про те, що воно є «грубим порушенням міжнародного права».

- Рішення про мій заочний арешт по справі Насірова є грубим порушенням міжнародного права і безглуздим продовженням спроб НАБУ звинуватити мене хоч у чомусь. Такі протиправні дії принижують Україну як правову державу і члена міжнародної спільноти, – наголосив Бахматюк.

На його думку, у заочному арешті вбачається «мотив тиску на його бізнес»

Історія питання

НАБУ і САП на початку лютого завершили розслідування стосовно ексголови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та його радника. Їх підозрюють в одержанні 5,5 млн дол. США та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу.

У жовтні 2022 року Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу Ukrlandfarming Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ. Тоді Насірову обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 грудня з альтернативою внесення застави у розмірі 523,2 млн грн. Після цього апеляція Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та 523,2 млн грн застави. 

Новини по темі: Суд Насиров САП