У неділю, 5 березня, із модульного містечка, що на Сихові у Львові, де проживають близько 700 мешканців, до інфекційної лікарні госпіталізували 11 пацієнтів із симптомами кишкової інфекції. Наразі п'ять із них почуваються краще. Про це повідомили у Львівській міській раді.
Щоб з'ясувати причину нездужання, фахівці взяли аналізи у постраждалих та проводять лабораторні дослідження. Харчове чи інше отруєння наразі не підтверджене.
- Вчора вранці надійшла інформація, що вночі із суботи на неділю до інфекційної лікарні госпіталізували мешканців модульного містечка. Одразу спрацювала наша медична служба, ми скерували до модульного містечка працівників 4-ї міської поліклініки, щоб з’ясувати загальний стан здоров’я всіх мешканців. Впродовж дня ще певна частина осіб звернулася за медичною допомогою. Станом на сьогоднішній ранок кількість тих, хто занедужав, - 37, з них 21 дитина віком від п'яти до 17 років. До інфекційної лікарні госпіталізовано 11 людей, із них дев'ять дітей та двоє дорослих. Раніше була інформація про 13 госпіталізованих, однак двоє з них не проживають у містечку, але є вимушено переміщеними особами, - сказала керівник управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко.
Фахівці також продезінфікували усі приміщення у містечку та відібрали зразки їжі, мазки з поверхонь та санвузла, аби з’ясувати причину нездужання. Однак, окрім обіду, яким мешканців містечка забезпечує Конгрегація отців салезіян у співпраці з містом, усі харчуються самостійно ззовні.
- Зараз містечко забезпечується гарячим харчуванням один раз на день - обідом. Мешканці містечка працюють, і багато з них харчуються ззовні, тому ми не маємо чіткої статистики, що всі обідають. Але знаємо про мешканця, який був на роботі і не обідав цими продуктами, проте мав ці ж симптоми недуги і йому теж надавали допомогу, - розповів Володимир Головатий, координатор модульних містечок у Львові.
За словами Головатого, вчора на обід у містечку був помідоровий суп, макарони з сиром і сосиски. Обід був приготовлений зі свіжих продуктів, тобто всі дати зберігання - в межах норми. Всі працівники, які працюють на кухні, є сертифікованими й мають медичні книжки. Їх усіх перевірили, взяли зразки з кухонних поверхонь, продуктів харчування. Досі не було жодного схожого випадку. Загалом половина з тих, хто занедужав і залишився в містечку, почуваються значно краще.