Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Нацполіція: В Україні відбулося вже 41 зібрання «ПВК Редан»

Нацполіція: В Україні відбулося вже 41 зібрання «ПВК Редан»
Фото: kyivregion.info

Станом на ранок, 1 березня, у різних регіонах України відбулося вже 41 зібрання молоді у рамках нового молодіжного руху «ПВК Редан». Як повідомляє Укрінформ, про це під час телемарафону поінформував заступник начальника Управління ювенальної превенції Нацполіції Ярослав Шанько.

- Поліція оперативно спрацювала і не допустила жодних сутичок між молоддю. До управлінь та відділів поліції було запрошено майже 800 осіб, більшість з яких – це неповнолітні, - сказав він.

Шанько зазначив, що поліцейські вже заблокували близько 20 каналів, які були створені саме для розкручування цього руху та дестабілізації ситуації у країні.

- І наразі оперативники кіберполіції та інших оперативних підрозділів встановлюють джерела фінансування та організаторів саме цих каналів, аби не дати ворогу успішно провести цю інформаційну (операцію. – Ред.), – уточнив поліцейський.

Він повідомив, що з учасниками цих зібрань і з їхніми батьками проводиться профілактична робота – їм роз’яснюють, що за ті чи інші дії може настати як кримінальна, так і адміністративна відповідальність.

Як повідомлялося, 28 лютого начальник управління ювенальної превенції Нацполіції Василь Богдан заявив щодо цього молодіжного руху, що загалом за два дні у різних регіонах держави відбулося близько 30 зібрань молоді.

Субкультура «ПВК Редан» виникла як наслідування японської мультиплікації Hunter x Hunter про злочинне угруповання «Геней Редан» і відзначається можливою участю її прихильників у масових бійках у торгових центрах.

Зібрання підлітків з руху також зафіксовано в Білорусі. Там правоохоронці затримали біля 200 осіб, 180 з яких – неповнолітні.