Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Синоптик Укргідрометцентру: Весна буде теплішою за норму, але нестабільною

Синоптик Укргідрометцентру: Весна буде теплішою за норму, але нестабільною
Фото: УНІАН

Футболки діставати рано

Цьогорічна весна наплює на запропоновані їй норми і підніме температуру на вулиці на градус, а то й два. Незважаючи на таку прихильну до людей поведінку, радіти і діставати із шафи футболки поки не варто.

Наталія Птуха. Фото: instagram.com/nataliia_ptukha

Наталія Птуха. Фото: instagram.com/nataliia_ptukha

Як розповіла KP.UA синоптик Укргідрометцентру Наталія Птуха, погода буде нестабільною, з плюсу –  на мінус, ось як зараз. Принаймні на такі мінливі будні – вранці мерзнемо в куртці, вдень потіємо у светрі – налаштовуємось у першій половині березня.

– В останні дні лютого та на початку весни на нас чекає нестійка погода та будуть перепади температури, – зазначає синоптик Наталія Птуха. – Не можна сказати, що це щось незвичне, весна – це перехідний сезон, і, звичайно, наближаючись до нього, починається розбудова атмосферних процесів, а це завжди супроводжується нестабільною погодою.

Проте налаштовуємося все-таки на весняний курс – заметів та хуртовин у березні, як раніше, поки не передбачається. Потужних циклонів найближчим часом також не чекаємо.

– За оцінкою Національного правління океанічних та атмосферних досліджень США та Європейського центру середньострокових прогнозів, весна на європейському континенті, безпосередньо на території України, очікується досить теплою, – продовжує Наталія Птуха. - Середня температура повітря може бути вищою за норму на один-два градуси.

Норма температур розроблена на період з 1991 року до 2020-го. Зазначені в ній показники вищі, ніж у старій, яка використовувалася з 1961 по 1990 рік. Норми змінюють кожні 30 років у зв'язку зі змінами клімату, що відбуваються.

На вихідні потеплішає

Незважаючи на приємний прогноз, розслаблятися синоптики не радять, все-таки погода - дама примхлива, і навесні її мінливий характер буде відчутно найбільше. Сезон не буде повністю теплим.

– Оскільки це перехідний сезон, він характеризується нестабільною погодою, – наголошує Наталія Птуха. - У чому це виявляється: не треба виключати попадання арктичного повітря із півночі, із північного заходу. Саме воно зумовлює погоду, особливо у першій половині весни. Не буде такого, що настала весна – і одразу тепло. Все-таки будуть і прохолодні періоди.

Що нас може чекати найближчим часом, яскраво демонструє останній тиждень лютого, який то радує теплом і сонцем, то заганяє додому шквальними вітрами та морозами. Але без вітру нікуди – без нього погода не зміниться. А для весни це взагалі стандартне явище.

- Наступне посилення вітру можемо побачити у п'ятницю та суботу (25-26 лютого), але не настільки інтенсивне, як попереднє, - зазначає синоптик. – Знову буде проходження атмосферного фронту, зміна вітру на південний, підвищення температури, і це, звісно, супроводжуватиметься вітрами.

На вихідні температура у Києві вдень підніметься до +10, але вже наступного тижня знову почне знижуватися. Місцями стовпчик термометра повернеться до мінусових позначок. Ось такою мінливою буде погода у першій половині березня.

Згідно з довгостроковим прогнозом синоптиків, у березні температура в Києві вдень триматиметься на рівні +6…+8 градусів, а наприкінці місяця підніметься до +10…+12. Щоправда, будуть і холодні періоди, коли стовпчик термометра опуститься до +2. Вночі, переважно, буде від -3 до +3. Квітень розпочнеться з +10…+12 вдень, нічні температури також підвищаться.