23 червня
Завантажити ще

Львівські бабаки обіцяють ранню весну

Львівські бабаки обіцяють ранню весну
Фото: скріншот youtube.com/@tsn

Львівські бабаки Мишко та Маруся цього року не стали чекати, доки співробітники Львівського еколого-натуралістичного центру їх розштовхають, і прокинулися самі – задовго до 15 лютого, коли їх зазвичай починають тормошити. Харківського бабака Тимку будять на два тижні раніше – 2 лютого.

- Сурків ми завжди піднімали на Стрітення, яке за православним календарем відзначається 15 лютого, а не 2 лютого, як святкують американці за протестантським календарем, - каже KP.UA директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. – Вони прокинулися 25 січня – у Тетянин день.

Весна, судячи з раннього пробудження бабаків, теж прийде рано. Цього року бабаки спали менше двох місяців – залягли в сплячку лише наприкінці листопада. Такий короткий сон їм не зашкодить, а навпаки – звірята не встигли схуднути.

- Сплячка – це вимушений захід, взимку бабакам нічого їсти, і тому вони залягають у сплячку, - зазначає Ігор Антахович. – А раннє пробудження у них пов'язане з аномально теплою зимою. Напевно, це говорить про те, що весна буде ранньою, але точніше зможемо сказати пізніше. Я веду спостереження понад десять років, і, судячи з інших ознак, весна цього року має бути ранньою.

За два тижні, 15 лютого, львівських бабаків будити вже ніхто, звісно, не буде – звірята й так активні.