Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

5 нових детективів та трилерів: від вбивства у цирку до «Білого братства»

5 нових детективів та трилерів: від вбивства у цирку до «Білого братства»
Фото: Henryk Niestrój с сайта Pixabay

Закручені сюжети та торжество справедливості і закону доречні завжди. Пропонуємо відволіктись на декілька годин, занурившись у карколомні пригоди детективів.

Озеро

Тадей Голоб

Видавництво Анетти Антоненко, 2023

Ціна – 350 грн

Психологічний трилер від словенського письменника і скелелаза, якого чи не вперше перекладають українською. В його доробку різножанрові твори - від пригод і романів для підлітків до детективів та біографій.

В романі «Озеро» автор змальовує атмосферу природи напередодні Нового року. Засніжені гори, між якими знаходиться мальовниче Бохинське озеро. Але на додачу до цього – засніжені дороги та хуртовина. Старший інспектор поліції Тарас Бірса повертається додому з гостей саме за такої погоди. І треба ж таке, щоб йому зустрілась перелякана дівчина та розповіла, що знайшла в озері труп невідомої жінки.

Тож новий рік почався для інспектора «вдало». Він береться за розслідування справи, але ще навіть не з’ясувавши, ким була жертва, він дізнається про ще одну… а потім і ще одну жертву.

Марловський кримінальний клуб

Роберт Тарагуд

«Нора-Друк», 2023 (очікується з друку 28.02.2023)

Ціна – 290 грн

Детектив для любителів «англійського колориту» та старенької, але гострої на розум міс Марпл.

Джудіт Потс живе цікавим, як на 77-річну жінку, життям: мешкає сама у старовинному особняку, складає кросворди і п’є віскі, коли забажає. Та одного разу вона стає свідком вбивства її приємного сусіда. Але поліція не йме їй віри, тож Джудіт вирішує взяти справу в свої руки. Разом з Сузі, яка вигулює собак місцевих мешканців, та дружиною вікарія Бекс вони намагаються знайти вбивцю. Тим часом поліція знаходить ще жертв – вони вбиті з тієї ж зброї, що й сусід Джудіт, а біля тіл покладено медальйони з написами «віра», «надія», «милосердя».

Для трьох жінок розслідування стає все більш небезпечним, але вони тримаються завдяки підтримці одна одної - так званого «марлівського кримінального клуба». Але й вбивця не спить – і ось уже одній із них загрожує смертельна небезпека.

Роберт Тарагуд - британський сценарист та письменник, автор серіалу ВВС «Смерть у раю» (в українській озвучці виходив як «Злочин в раю» - про детектива Річарда Пула). І після успіху серіалу та серії романів за його мотивами Тарагуд вирішив обрати собі нового героя – тож варто очікувати на продовження історії про харизматичну та розумну жінку старшого віку.

Пентекост і Паркер. Убивство в неї під шкірою. Книга 2

Стівен Спотсвуд

"Жорж", 2023 (скоро у продажу)

Ціна – 290 грн

Ліліан Пентекост – талановита приватна детективка, а Вілл Паркер – її помічниця, колишня циркачка. Читач знайомиться з ними у книзі «Удача любить мертвих», коли вміння Вілл метати ножі врятувало життя Ліліан. З того часу вони працюють разом.

У другій частині пригод – тепер по допомогу звертаються до Вілл. ЇЇ колишній роботодавець, власник цирку просить розібратися з убивством циркачки Рубі, до речі, подруги Паркер.

Ліліан та Вілл відправляються у маленьке містечко, де гастролює цирк. Перша підозра падає на наставника Вілл, якому вона завдячує вмінню метати ножі. Адже Рубі було знайдено з ножем у спині. Та чим далі детективки знаходяться за лаштунками, тим з більшою кількістю таємниць вони стикаються і тим більше виявляють мотивів для вбивства – чи не у кожного в цирковій трупі.

Дівчина, яка мовчить

Тесс Геррітсен

КСД, 2022

Ціна – 220 грн

Тесс Геррітсен – відома авторка у жанрі медичного та романтичного трилеру. Одна із серій трилерів – про детектива з розслідування вбивст з Бостона – Джейн Ріццолі та патологоанатома Мору Айлз. На сьогодні написано вже 15 книг з серії. «Дівчина, яка мовчить» - десята.

Цього разу амбіційна і повністю віддана роботі Джейн Ріцоллі зіштовхнеться… з надприродними силами? В усякому разі все так виглядає на місці злочину у бостонському Чайна-тауні. Вбивця, який перерізає жінкам горло та відрубує руки, залишаючи поряд з тілом жмутики чийогось волосся, явно не людського походження. Розслідуючи вбивство, Ріцоллі наштовхується на схоже масове вбивство у цьому кварталі, яке сталось ще 20 років тому. Виглядає все це досить містично – немов би прокляття впало на Чайна-таун. Та детектив переконана – ніякої містики, схожі вбивства – всього-на-всього співпадіння. Але ж хто вирішив продовжити (або повторити) криваву месу 20-річної давнини?

Мішень Антихриста

Кейт Ґалєо

Саміт-книга, 2022

Ціна – 270 грн

І не завадить трохи згадати нашу історію. На початку 90-х, в перші роки Незалежності України, Київ заполонили члени т. зв. «Білого братства». Сектанти, вбрані у біле, проповідували швидкий кінець світу і пришестя нового бога. Для українських 90-х поява великої кількості сект було звичним явищем, та, як з’ясувалось, «Біле братство» мало на меті поховати не лише свою паству, а всю країну, адже вони працюють на КДБ. На російську організацію, яка знову поставила собі за мету знищити Україну.

Мало було цих негараздів, так на додачу у Києві з’явився маніяк, що ґвалтує та вбиває молодих жінок. Справу розслідує столичний міліціонер Олег Піроцький і з’ясовує, що сліди злочинця ведуть у секту.

Видавці запевняють, що роман письменника, який заховався під загадковим псевдонімом, засновано на реальних подіях.