Завантажити ще

Слідство ведуть любителі: свіжі детективи для похмурого листопада

Слідство ведуть любителі: свіжі детективи для похмурого листопада
Фото: Nick115 з Pixabay

Якщо вам недостатньо було кошмарів у нашій добірці до Хеллоуїна, то представляємо вам п'ятірку атмосферних детективів – з убивствами, загадками та кмітливими детективами-любителями.

«Клуб вбивств по четвергах»

«Клуб вбивств по четвергах»

«Клуб вбивств по четвергах»

Річард Осман

Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2021

Ціна: 285 грн

У милій сільській глибинці знаходиться будинок для людей похилого віку, постояльці якого шукають собі різні хобі - вишивання, ребуси, в'язання та ін. У Джойс, Елізабет, Ібрагіма та Рона теж є невеликий клуб за інтересами. Щочетверга вони обговорюють нерозкриті вбивства 50-річної давності, справи про які привезла одна з постоялиць, екс-поліцейська Пенні. Але одного разу…

«Цього ранку Клубу вбивств по четвергах випала справжня справа. Не просто пожовклі сторінки зі сліпим друком минулого століття. Справжня справа, справжній труп і десь справжній вбивця». Вбили місцевого будівельника, а поряд із тілом знайшли дивну фотографію. Під підозру потрапляють чи не всі місцеві жителі, а невдовзі вбивств стає більше. Старим детективам треба поквапитися, щоб встигнути спіймати вбивцю, поки не стане запізно.

Атмосферний англійський детектив - дебютний роман британського телеведучого і коміка Річарда Томаса Османа - став одним з романів, що найбільше продаються в 2020 році. Вже готується екранізація, а сам автор обіцяє, що працює одразу над двома продовженнями. Серйозною цю книгу не назвеш, зате є легкий стиль і британський гумор.

Примітка: в Україні можна купити "Клуб вбивств по четвергах" російською мовою. Видавництво "МІФ", орієнтовна вартість близько 290 грн.

«Загадка 622 номери»

«Загадка 622 номери»

«Загадка 622 номери»

Жоель Дікер

Видавництво «Старого Льова», 2021

Ціна: 250 грн

Письменник на ім'я Жоель Діккер (так, як у автора. Але це не біографічний роман) приїжджає до розкішного готелю у Швейцарських Альпах з дуже сумної причини. Півроку тому в номері 622 виявили мертвим видавця Бернара де Фаллуа, який відкрив Діккеру дорогу у світ літератури. Поліції так і не вдалося з'ясувати причину загибелі постояльця. І Діккер, який пише книгу пам'яті свого видавця, вирішує приїхати на місце його смерті, щоби краще розкрити образ друга. І заразом пережити хворобливий розрив із коханою.

Але спокою навіть у готелі класу "люкс" йому не знайти. По-перше, в готелі… немає номера 622. По-друге, треба розібратися, що тут сталося. І по-третє, є письменниця-початківець Скарлетт із сусіднього номера, яка пристрасно бажає допомогти Дікеру в розслідуванні.

Новий роман швейцарського автора детективів Жоеля Діккера – це і повільний пошук істини, і сімейна сага, і любовна історія.

«Сороки-вбивці»

«Сороки-вбивці»

«Сороки-вбивці»

Ентоні Горовіц

Абетка, 2021

Ціна: близько 220 грн

Ще один класичний британський детектив від Ентоні Горовіца – одного з найкращих майстрів жанру у Великій Британії, письменника та сценариста. Горовиць створив роман у дусі Еркюля Пуаро Агати Крісті. Але в оригінальній подачі. Фактично перед нами два детективи під обкладинкою одного роману.

Редактор Сьюзен Райленд взялася за свіжий рукопис популярного автора Алана Конвея, який створив серію про приватного детектива Аттікуса Пюнде. Роман, як ми вже згадували, дуже нагадує за стилем Агату Крісті.

Самі поміркуйте: німецький емігрант і відомий приватний детектив Аттікус Пюнд в середині ХХ століття намагається розкрити два вбивства в затишному англійському селі. Серед підозрюваних і сільський лікар, син економки з нареченою, і вдова місцевого лорда, і навіть вікарій.

Неспішна розповідь вже добігає кінця, таємниця ось-ось буде розгадана, але невдача - немає останнього розділу. Сьюзен намагається зв'язатися з автором, щоб дізнатися про долю героїв, і з жахом дізнається, що Алан Конвей мертвий. Самогубство? Чи все ж таки вбивство? До того ж, обставини смерті письменника дуже нагадують події в його вигаданому романі. Доведеться Сьюзен Райленд розплутувати реальні та вигадані загадки самостійно. Звісно ж, із ризиком для життя.

«Смерть місіс Вестевей»

«Смерть місіс Вестевей»

«Смерть місіс Вестевей»

Рут Веа

«Рідна мова», 2021

Ціна: 200 грн

Ще одна британська письменниця, майстер психологічного детективу, чиї романи передбачувано порівнюють із Агатою Крісті. Головними героями творів Рут Веа часто стають жінки, які потрапили до небезпечних ситуацій.

Молода і самотня ворожка на картах Таро Хел відчайдушно потребує грошей, та ще й набрала боргу небезпечних людей. Тому, коли вмирає її далека родичка, практично чужа їй жінка, вона не замислюючись витрачає майже всі заощадження на поїздку на похорон, сподіваючись отримати спадщину. І хоча карти попереджають Хел про небезпеку, вона вирішує ризикнути.

Небіжка місіс Вестевей жила в похмурому особняку, а її підозріла і владна економка місіс Уоррен відразу перейнялася недовірою до новоспеченої спадкоємиці. До того ж на похороні з'ясовується, що спадок мав дістатись зовсім не Хел. І забратися б дівчині додому, але загадковий напис на склі «Допоможіть мені» змушує її залишитися і розгадати, що за секрет зберігає особняк, а заразом і з'ясувати секрет свого народження.

«Горбун лорда Кромвеля»

«Горбун лорда Кромвеля»

«Горбун лорда Кромвеля»

Крістофер Джон Сенс

Абетка, 2021

Ціна: 220 грн

І знову Англія, але перша половина XVI століття, період Реформації, коли країною прокотилася хвиля боротьби з католицькою церквою, зокрема, закривали та знищували монастирі. Однак далеко не всі смиренно готові були брати таку долю. І в одному із найстаріших і при цьому віддаленому монастирі по-звірячому вбивають посланця Томаса Кромвеля, який приїхав, щоб закрити обитель.

35-річний горбун Метью Шардлейк, квітучий адвокат, отримує наказ від лорда Кромвеля розслідувати загибель посланця. Кромвель покладає великі надії на гострий розум горбуна та його відданість. Приїхавши до монастиря, Шардлейк виявляє, що це далеко не перше вбивство, яке тут сталося.

«Горбун лорда Кромвеля» - неспішна розповідь із докладним описом тих часів, способу життя ченців, усіх вад монастирської братії. При цьому – хвацько закручена інтрига та легкий стиль викладу.

До речі, якщо перша книга вам припала до смаку, тобто ще 5 продовжень пригод Метью Шардлейка.

Новини по темі: Книги література