15 червня
Завантажити ще

Вчені вперше показали кадри "Титаніка", зняті майже 40 років тому

Вчені вперше показали кадри
Фото: "Титанік" лежить на океанічному дні понад 110 років. Фото: bluemarbleprivate.com

У мережі з'явилися рідкісні кадри "Титаніка", що затонув, відзняті 1986 року. Публікація відзнятого матеріалу присвячена 25-річчю фільму Джеймса Кемерона, повідомляє Sky News.

Корабель був виявлений командою з Океанографічного інституту Вудс-Хоул (WHOI) та Французького національного інституту океанографії у вересні 1985 року. А через кілька місяців дослідники відзняли відео, більшість кадрів якого раніше нікому не показували.

Зернисті чорно-білі зображення показують ніс лайнера та деякі перила вздовж однієї з його палуб, а також інші частини знаменитого пасажирського корабля. Океанограф Роберт Баллард розповів, що перше, що він побачив, спустившись під воду, була "гігантська стіна з клепаної сталі, яка височіла на 100 з гаком футів".  Ні плоті, ні кісток загиблих не залишилося, але дослідники там побачили взуття, у тому числі жіноче і дитяче.

Відео знімали під час 11 занурень за допомогою пілотованого підводного апарату та невеликого дистанційно керованого судна, здатного маневрувати в обмеженому просторі. Тепер ролик розміщують на YouTube-каналі WHOI.

"Титанік", що затонув, хочуть відкрити, щоб дістати з нього різні цінні предмети. Корабель лежить на глибині чотирьох кілометрів.