Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Льотчики, танкісти, артилеристи: де і як за кордоном навчають українських військових

Льотчики, танкісти, артилеристи: де і як за кордоном навчають українських військових
Фото: Чапала Ганна/УНІАН

Сучасна війна вимагає не тільки новітніх зразків зброї, а й фахівців, які вміють ефективно користуватися ними. Тому зараз західні союзники України навчають наших військових користуватися "Патріотами", "Леопардами", "Челенджерами" і навіть літаками F16.

KP.UA з'ясовувала, хто і де зараз навчає українських військових. Тим більше, що до різних навчальних програм приєдналися майже всі країни Євросоюзу та багато держав НАТО.

Британці готують наших танкістів та льотчиків

Так, наприклад, у Великій Британії вже пройшли підготовку близько 20 тисяч українських військових і ще 10 тисяч проходять її нині. Міністр оборони України Олексій Рєзніков повідомляв, що навчання українських військових у Великій Британії поділено на три етапи, в рамках яких тренування пройдуть у групах по 10 тисяч бійців. Рєзніков також зазначав, що з Британії українські захисники повернуться екіпірованими - зі шоломами, бронежилетами та аптечками.

Програма підготовки називається Interflex, і її пройшли українські військові медики та інженери, екіпажі гелікоптерів та пошуково-рятувальні місії. Курс охоплює поводження зі зброєю, першу медичну допомогу на полі бою, тактику патрулювання та протидії вибуховим речовинам та багато іншого.

Своїх інструкторів на підготовку українських бійців направили також Данія, Канада, Естонія, Литва, Латвія, Нова Зеландія, Швеція, Фінляндія, Норвегія, Нідерланди. 2023 року планується навчити ще 19 тисяч українських військових.

Танкісти Збройних сил України також проходять активне навчання у Великій Британії. Вони освоюють танки Challenger 2, які британський уряд передасть нашій країні для боротьби із російськими окупантами. "Танкісти ЗСУ швидко освоїли управління могутнім Challenger 2. Великобританія надає Україні танки Challenger 2, щоб допомогти їй захистити свою батьківщину та повернути собі територію", – йдеться у повідомленні британського міністерства оборони.

Великобританія також розпочне навчання українських військових льотчиків. «Ми розширюємо тренувальну програму солдатів до морських піхотинців та військових льотчиків, щоб Україна мала армію, здатну захистити її інтереси», - заявив прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак.

США навчають управлінню «Патріотами» та «вбивцями танків»

США розглядають можливість значно розширити програму підготовки українських військових до боротьби з військами РФ. Адміністрація президента США Джо Байдена може збільшити навчання до 2500 українських солдатів на місяць на американській базі Графенвер у Німеччині.

Згідно з новою програмою, США почнуть навчати українських солдатів складнішій тактиці ведення бою, включаючи координацію піхотних маневрів з артилерійською підтримкою. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що комплексна підготовка у поєднанні з цілою низкою нової зброї, артилерії, танків та інших транспортних засобів допоможе ЗСУ повернути території, захоплені Росією. Програма буде проводитись у Німеччині навчальним командуванням 7-ї армії США (командування армії США в Європі та Африці).

Зараз до США прибули сотні українських військових, які навчатимуться на операторів та обслуговування систем протиповітряної оборони Patriot у штаті Оклахома. Підготовка триватиме кілька місяців. Також американці навчать українських військових користуватися «вбивцями танків» - БМП Bradley. Навчання для пів тисячі українських військовослужбовців триватиме протягом місяця. Усього програма підготовки до використання нової техніки триватиме кілька місяців.

"Нова навчальна програма, яку ми починаємо, це приблизно один батальйон за один раз. Отже, десь 500 солдатів протягом близько місяця, і ми додаємо навчання Bradley", – повідомили у Пентагоні.

До того ж, Палата представників Конгресу США схвалила фінансування програми підготовки українських пілотів на американських винищувачах F 16, виділивши на це 100 млн доларів.

Командування навчання та підготовки ВПС США має курс для пілотів країн-партнерів та союзників, який можна адаптувати для України. Це шестимісячний курс початкової кваліфікації ANG International Initial Qualification (Advanced). Навчання льотчиків Повітряних сил Збройних Сил України польотам на американських винищувачах F-16 може проводитись за тренувальною програмою, яку кілька десятиліть використовують для румунських ВПС.

Раніше США навчили 200 українських військових роботі з американськими РСЗВ HIMARS. А завдяки HIMARS українська армія змогла атакувати склади боєприпасів РФ на тимчасово захоплених та окупованих територіях. За словами головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, американські РЗСО дозволили стабілізувати ситуацію на фронті.

Європейці навчають саперів, медиків та ракетників

Місію військової допомоги для України створив і Європейський союз. ЄС хоче упродовж двох років підготувати до 15 тисяч українських військових, зокрема, на території Польщі, Іспанії, Франції. Заявлена мета місії – посилити здібності Збройних сил України для захисту територіальної цілісності та суверенітету країни, а також громадянського населення. Місія забезпечить колективну та спеціалізовану підготовку ЗСУ, включаючи Сили територіальної оборони, медиків, інженерів та саперів.

Передбачається, що у Польщі українських військових навчатимуть захисту від хімічної, біологічної та ядерної зброї, медичної допомоги, боротьби з кібератаками. Програма передбачає навчання військової логістики, ремонту зброї, ведення бойових дій у міських умовах, організації протиповітряної оборони та розміщення артилерії.

У Німеччині спеціальні підрозділи навчатимуть розмінування та тактики ведення війни. А також українські військові пройдуть спеціальну підготовку та "технічний інструктаж" для нової техніки, зокрема, для танків "Леопард-2" - машин німецького виробництва, які нещодавно схвалив Берлін для відправки в Україну. Програму спрямовано на підвищення військової спроможності Збройних сил України.

2023 року до 4 тисяч українських військових пройдуть підготовку в Чехії. Навчання буде організовано у рамках двосторонньої угоди між країнами з перспективою приєднання до місії ЄС. Українські бійці навчаються у Чехії як базовим військовим навичкам, у тому числі стрільбі з автомата чи управлінню БМП, так і командним функціям.

«Ми навчали українців самостійно вести бойові дії та ефективно захищати свою територію та суверенітет. Це є загальноєвропейські зусилля під прапором місії допомоги ЄС», - повідомили в армії Чехії. Але водночас українці передали чеським колегам свій досвід ведення справжніх боїв. Курс воєнної підготовки для українців також організувала Литва. Цього року навчання зможуть пройти 1,5 тисячі військових ЗСУ.

В Іспанії завершили підготовку українські військові, котрі навчалися керувати зенітно-ракетним комплексом (ЗРК) Aspide. Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес розповіла, що ЗРК дозволить ЗСУ діяти автономно у районі бойових дій. Також він працюватиме як система стримування. Навчання було поділено на дві частини: одна – для системних операторів, а інша – для обслуговуючого персоналу (зброярі, механіки та електронщики).