30 травня
Завантажити ще

Вчені знайшли потенційно населену планету на відстані 31 світлового року

Вчені знайшли потенційно населену планету на відстані 31 світлового року
Фото: sciencealert.com

Астрономи виявили нову планету, на якій потенційно може бути життя. Вона розміром із Землю і обертається на такій відстані від своєї зірки, яка має бути допустимою для життя. Про це пише sciencealert.

Нещодавно відкрита екзопланета, маса якої у 1,36 разу перевищує масу Землі, отримала назву Wolf 1069b. Вона обертається навколо зірки за 15,6 дня на відстані, еквівалентній одній п'ятнадцятій частині відстані між Землею та Сонцем.

- Нова планета є багатообіцяючим кандидатом для майбутнього пошуку біосигнатур на прилеглих екзопланетах з масою Землі. Пошук екзопланет утруднений через обмежені можливості нинішніх технологій. Наші основні методи пошуку екзопланет набагато краще знаходять більші світи, ніж маленькі, - зазначили вчені.

Незважаючи на те що на сьогодні вже підтверджено понад 5200 екзопланет, менше 1,5 відсотка з них мають масу менше, ніж у двох земних. І з них, можливо, дюжина обертається навколо своїх зірок на відстані, при якій температура може дозволити рідкій воді перебувати на поверхні — не настільки гарячій, щоб згоріти, і не настільки холодній, щоб замерзнути.

Новини по темі: Космос вчені планета