Завантажити ще

"Укренерго" повідомило про значний дефіцит потужності в енергосистемі України

Фото: facebook.com/npcukrenergo

Енергетики продовжують відновлювати пошкоджені в результаті російських 13 ракетних та дронових атак електростанції та високовольтні мережі системи передачі. Пошкодження складні та масштабні. Станом на ранок 1 лютого  декілька блоків теплових електростанцій з технологічних причин знаходяться у ремонті, повідомили у пресслужбі «Укренерго».

В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання. Наразі до всіх обленерго доведені дещо збільшені ліміти споживання, які діють упродовж доби.  Станом на 11 годину перевищення лімітів не фіксується. Водночас упродовж доби у разі недотримання лімітів будуть застосуватись аварійні відключення.

Експерти продовжують відновлювати об’єкти енергетичної інфраструктури, пошкоджені під час останньої масованої атаки 26 січня. Однак після кожної наступної атаки росіян по енергетичній інфраструктурі відновлення стає все складнішим та триває довше.

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 хвиль атак БпЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога.

Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Напередодні ДБР попередило диверсію на Курахівській АЕС- експравоохоронець-зрадник планував підірвати станцію.