Завантажити ще

ДБР попередило диверсію на Курахівській ТЕС

ДБР попередило диверсію на Курахівській ТЕС
Фото: dbr.gov.ua

Державне бюро розслідувань (ДБР) запобігло диверсії на Курахівській ТЕС, яку готував експравоохоронець з Донеччини разом зі своїм спільником. За даними пресслужби відомства, посадовець одного з правоохоронних органів регіону почав працювати на ворога після захоплення окупантами частини Донецької області.

- Підтримуючи ідею «руського міра», фігурант планував з використанням вибухівки пошкодити Курахівську ТЕС. Він завчасно приховав вибухові пристрої, боєприпаси та засоби ініціювання вибуху у спеціально облаштованому схроні недалеко від ТЕС, але на території, яка підконтрольна Україні. А здійснити вибух на «об’єкті» повинен був його спільник, з яким він активно обговорював плани диверсії, у тому числі через соціальні месенджери, - розповіли в ДБР.

Слідчі встановили факт підготовки диверсії у межах розслідування  провадження щодо державної зради колишнього правоохоронця, який проводив фільтраційні заходи на блок-пості в тимчасово окупованій частині Донеччини. Працюючи на окупантів, зрадник перевіряв автівки та шукав серед водіїв та пасажирів людей, які мають приналежність до правоохоронних органів України чи військовослужбовців ЗСУ та співпрацюють з державними органами влади України.

Працівники ДБР викрили наміри зрадника щодо диверсії, встановили місце знаходження схрону та запобігли терактові. Експравоохоронцю заочно повідомлено про підозру у державній зраді та у готуванні до вчинення диверсії (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 113 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі. Наразі працівники ДБР шукають спільника підозрюваного.

Курахівська ТЕС розташована біля міста Курахове, у Мар'їнському районі Донецької області України. ТЕС з'єднана з електромережею за допомогою трьох ЛЕП 330кВ. Одна ЛЕП напругою 330кВ будується, також дві ЛЕП напругою 330кВ проходять через окуповані території та наразі вимкнуті.

ДБР завадило диверсії на Курахівській ТЕС. Фото: dbr.gov.ua

ДБР завадило диверсії на Курахівській ТЕС. Фото: dbr.gov.ua