Завантажити ще

Астрономи сфотографували зіткнення трьох галактичних скупчень

Астрономи сфотографували зіткнення трьох галактичних скупчень
Фото: nasa.gov

Міжнародна команда астрономів зафіксувала вражаюче зіткнення щонайменше трьох скупчень галактик. Дані рентгенівської обсерваторії "Чандра" NASА, XMM-Newton ЕКА (Європейського космічного агентства) та трьох радіотелескопів допомогли астрономам розібратися у тому, що відбувається у цій зоні. Про це повідомляє пресслужба NASА.

На опублікованому астрономами знімку можна роздивитися Abell 2256 - галактичний кластер, розташований на відстані 780 млн світлових років від Землі.

- Подібні галактичні скупчення є одним із найбільших об'єктів у Всесвіті. Вони складаються із сотень або навіть тисяч галактик і містять величезні обсяги розігрітого до температури в мільйони градусів газу. Цей газ є джерелом рентгенівського випромінювання. Саме тому дослідники і задіяли Chandra та XMM-Newton для картографування його структури, – розповіли вчені.

Аналіз зібраних телескопами даних показав, що Abell 2256 утворився в ході зіткнення, в якому брали участь щонайменше три різні групи галактик. На опублікованому дослідниками знімку блакитний колір відповідає даним у рентгенівському діапазоні, зібраним Chandra та XMM-Newton; червоний - даним радіотелескопів GMRT, LOFAR та VLA; білий та жовтий – даним у видимому світлі та ближньому інфрачервоному діапазоні небесного огляду Pan-STARRs.

Новини по темі: НАСА вчені Космос