Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Кузін про новий підвид COVID-19 «Кракен»: Більш заразний та обходить імунну відповідь

Кузін про новий підвид COVID-19 «Кракен»: Більш заразний та обходить імунну відповідь
Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

Новий підвид коронавірусу "Кракен" більш заразний, ніж його попередники. Він передається швидше, але свідчень про те, що його перебіг важчий чи призводить до збільшення смертності, немає. Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

– Специфічних симптомів його немає, він протікає як звичайна коронавірусна інфекція. Але є певні його вірусологічні, імунологічні особливості. По суті, цей підвид найбільш ефективно уникає імунної відповіді. І він має підвищену тенденцію до швидкості передачі, тобто передається на 8% більше, ніж середньостатистичний "Омікрон". У США, де чітко фіксуються всі лінії, він спричинив зростання захворюваності від 1% до 8% майже за три тижні. Це єдині його особливості, але зараз якихось переконливих доказів того, що він може протікати у більш тяжкій формі, що він є агресивним або викликає більше показників смертності або може спричинити більший відсоток супутніх станів – такої інформації немає. Але наукові дослідження продовжуються, - сказав Кузін.

Кузін нагадав, що 23 січня було виявлено перший випадок інфікування "Кракеном". Його виявили на Сумщині у чоловіка, який не виїжджав за межі України. Держсанлікар повідомив, що зараз цей пацієнт повністю одужав, вже перебуває вдома. Зараз це перший та єдиний лабораторно підтверджений випадок "Кракена" в країні. МОЗ і надалі спостерігатиме за циркуляцією цього штаму.

Він нагадав, що з 2021 року в Україні проводиться секвенування геному COVID-19, щоб виявити, які типи коронавірусу циркулюють Україною. Наразі на базі Центру громадського здоров'я вже було проведено 900 таких досліджень, і, за словами Кузіна, 2023 року буде розширено мережу проведення таких досліджень. Загалом, як зазначив держсанлікар, зараз в Україні фіксується 12 підтипів "Омікрону". За його словами, чим довше він циркулюватиме, тим більше підтипів вірусу виявлятимуться в Україні.

Кузін також додав, що Україні продовжується вакцинація від ковіда, вона призупинена лише у зоні активних бойових дій. На сьогодні Україна забезпечена вакцинами: сумарно майже 8,5 млн доз вакцини є в наявності. Це вакцини Coronavac, Pfizer, у тому числі дитячий, та Johnson.