Завантажити ще

ЮНЕСКО надала центру Одеси статус Всесвітньої спадщини під загрозою

ЮНЕСКО надала центру Одеси статус Всесвітньої спадщини під загрозою
Фото: t.me/otkachenkokyiv

Історичний центр Одеси включили до списку "Всесвітня спадщина під загрозою". Таке рішення у середу, 25 січня, було ухвалено на 18-й позачерговій сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомив у своєму Telegram  міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

- Історичний центр міста-порту Одеса включений до списку "Всесвітня спадщина ЮНЕСКО під загрозою", - написав міністр. А в самій організації сподіваються, що їхнє рішення допоможе зберегти місто.

Надання статусу центру Одеси прокоментували у мерії міста. За їхньою інформацією, представники Росії спробували на сесії внести правки до порядку денного та виключити розгляд питання, пов'язаного з Одесою. Але це було відхилено.

- Історичний центр Одеси – під захистом ЮНЕСКО! Дякую всім, хто пройшов разом з нами цей шлях. Хтось допомагав досягти результату, в який майже ніхто не вірив. Адже для цього знадобилося понад 10 років! – зазначили у відомстві.

До переліку "Всесвітньої спадщини під загрозою" входять об'єкти, які, на думку експертів ЮНЕСКО, перебувають під загрозою зникнення/знищення внаслідок природних причин чи втручання людини (зокрема через збройні конфлікти та війни). Занесення в окремий список свідчить про необхідність особливої уваги до цих об'єктів та вжиття невідкладних заходів щодо їх збереження.

Новини по темі: Культура ЮНЕСКО Одеса