Завантажити ще

Годинник Судного дня перевели ще на 10 секунд вперед через війну в Україні

Годинник Судного дня перевели ще на 10 секунд вперед через війну в Україні
Фото: ЛІЯ МІЛЛІС/REUTERS

Вчені перевели стрілки Годинника Судного дня ще на 10 секунд уперед, що максимально наближає кінець світу. Тепер до "півночі" залишається лише 90 секунд. Про це повідомляє американський телеканал Sky News.

Як зазначено у повідомленні, причиною такого рішення стали зміни клімату, біологічні явища, зловживання технологіями та вторгнення Росії до України, яке тягне за собою ядерну загрозу.

- Тонко завуальовані погрози Росії застосувати ядерну зброю нагадують світові, що ескалація конфлікту – випадково, навмисно чи як прорахунок – жахливий ризик. Імовірність того, що конфлікт може вийти з-під чийогось контролю, залишається високою, - заявили вчені-атомники.

За словами атомників, переведення стрілок годинника на 10 секунд за всю історію максимально наблизило людство до глобальної катастрофи. До цього останні три роки Годинник Судного дня встановлювався на позначці за 100 секунд до півночі

- Останній договір про ядерну зброю між Росією та Сполученими Штатами під загрозою. Якщо дві сторони не відновлять переговори та не знайдуть основи для подальших скорочень, термін дії договору закінчиться у лютому 2026 року. Це усуне взаємні перевірки, поглибить недовіру, підштовхне гонку ядерних озброєнь та підвищить можливість ядерного обміну, - зазначають експерти.

Генеральний директор Bulletin of the Atomic Scientists Рейчел Бронсон заявила, що наразі людство опинилося в часі безпрецедентної небезпеки, реальність якої відображає Годинник Судного дня.

- В уряді США, у його союзників по НАТО та в України є безліч каналів для діалогу. Ми закликаємо лідерів вивчити всі з них повною мірою, щоб повернути стрілки годинника назад, - сказала Бронсон.

Годинник Судного дня – це символічний хронометр, проєкт американського журналу вчених-атомників Bulletin of the Atomic Scientists, запущений 1947 року творцями першої атомної бомби. Цей годинник показує, скільки часу залишається до "півночі" - ядерного та інших катаклізмів, що загрожують людству. З 2019 року стрілки Годинника Судного дня пересунулися на 30 секунд уперед. Тоді на них було дві хвилини до кінця світу.