Завантажити ще

На Сумщині - перше в Україні зараження новим штамом ковіду "Кракен"

На Сумщині - перше в Україні зараження новим штамом ковіду
Фото: Зображення Leo із сайту Pixabay

В Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу Omicron XBB.1.5, або «Кракен». Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України.

- Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу, - заявили в МОЗ.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, «Кракен» не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Тим не менш порівняно з попередніми штамами XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

На своєму засіданні 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він досить швидко заміщує стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше.

З 22 жовтня 2022 року по 11 січня у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом Omicron XBB.1.5. Більшість із них реєструвались у США (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).

Варіант «Кракен» виявили у низці європейських країн, серед них сусіди України Польща, Румунія та Молдова. 18 січня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав в ефірі національного телемарафону, що в Україні значно знизилась кількість госпіталізацій хворих на ковід Одночасно перебувають у лікарні в середньому 3500 осіб, з них невелика кількість - на кисневій терапії.