Завантажити ще

ГУР: Космічна розвідка РФ перебуває у колапсі через міжнародні санкції

ГУР: Космічна розвідка РФ перебуває у колапсі через міжнародні санкції
Фото: t.me/DIUkraine/

Космічна розвідка Російської Федерації потрапила у колапс через міжнародні санкції, тому що в країні зупинено виробництво ключових елементів. Як повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони, виробництво зупинене через брак електроніки іноземного виробництва.

Так, під міжнародні санкції потрапило акціонерне товариство “Інформаційні супутникові системи імені академіка Михайла Решетньова”. За інформацією воєнної розвідки України, на об’єктах стратегічно важливого для ворога підприємства оборонпрому російські конструктори та науковці серед іншого розробляють так звані “великі очі” - засоби ведення космічної розвідки.

Мова йде в тому числі і про  проєкти перспективної високоорбітальної системи ведення радіоелектронної розвідки “Рєпєй”, комплексу глобальної космічної командно-ретрансляційної системи “Геракл-КВ” та єдиної системи супутникового зв’язку третього етапу “Сфера”. Розташоване підприємство у місті закритого типу Желізногірськ Красноярського краю.

- Виробництво ключових елементів перелічених об’єктів де-факто зупинене через гострий брак компонентів електроніки як іноземного, так і російського виробництва. Йдеться про відсутність сотень тисяч елементів апаратури для космічних модулів. У підсумку планові строки завершення науково-дослідних робіт вказаних комплексів космічної розвідки зірвані та “перенесені” на кілька років, - наголосили у розвідці. 

 Так, проєкти перенесено на декілька років. Зокрема, “Рєпєй” перенесено з 2022 на 2024 рік, “Геракл-КВ” - з 2023 на 2025, а “Сферу” - з 2025 на 2027.