19 травня
Завантажити ще

Німеччина відправила до Польщі два ескадрони ЗРК Patriot

Німеччина відправила  до Польщі два ескадрони ЗРК Patriot
Фото: Hunini//commons.wikimedia.org

У понеділок, 23 січня, Бундесвер розпочав перекидати перші два з трьох ескадронів зенітно-ракетних комплексів Patriot до Польщі. Як пише Укрінформ, початок руху колони з міста Гноїн у Мекленбурзі-Передній Померанії транслював телеканал Welt.

Зенітні комплекси перемістять на оперативні позиції в районі міста Замосць на південному сході Польщі, що приблизно за 60 кілометрів до українського кордону та 110 кілометрів до українського міста Львів. Поруч з місцем розташування комплексів знаходиться важлива залізнична перевантажувальна станція для цивільних і військових вантажів, призначених для України.

Колона техніки з ФРН подолає 1100 кілометрів. Солдати ж Бундесверу на місці в Польщі вже з 16 січня. Їх основне завдання - забезпечити встановлення компонентів системи озброєння разом із польськими партнерами по Альянсу. Підрозділи інтегровані в систему захисту повітряного простору НАТО на східному фланзі.

За даними Бундесверу, мета переміщення - «захист повітряного простору Польщі та зміцнення східного флангу НАТО».

Батарея Patriot складається з машини управління вогнем, РЛС спостереження та управління вогнем, електрогенераторів і ракетоносія, оснащеного від чотирьох до 16 ракет-перехоплювачей.

Німеччина запропонувала Польщі системи ППО Patriot після того, як минулого листопада двоє людей у Польщі були вбиті уламками ракети під час масованої повітряної атаки РФ на Україну.