Завантажити ще

Глава ПЦУ вдруге проводить богослужіння у Києво-Печерській лаврі

Глава ПЦУ вдруге проводить богослужіння у Києво-Печерській лаврі
Фото: facebook.com/epifaniy

Сьогодні, на Водохреще, митрополит Київський і всієї України Епіфаній вдруге проводить богослужіння у Києво-Печерській лаврі. Воно розпочалося о 9:00 та транслюється у фейсбуці предстоятеля Православної Церкви України.

- Свято Богоявлення, Хрещення Господнє, – одне з найбільших та найдавніших свят, встановлених Святою Церквою. Радіємо, що з Божої волі це урочисте богослужіння ми звершуємо у давній святині українського народу, у Києво-Печерській Лаврі, яка почала нарешті скидати кайдани духовної окупації, в які вона була закута протягом останніх кількох століть. Слава Богу за все, - написав митрополит Епіфаній на своїй сторінці у соцмережі.

Урочисте богослужіння з нагоди свята Богоявлення, Хрещення Господнього проходить в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Митрополит Епіфаній нагадав, що свято Богоявлення встановлене на спомин події, коли Ісус Христос, коли цому було близько 30 років, прийняв Хрещення від Іоана Предтечі в річці Йордан. У цій події Бог вперше явив себе людям як Пресвята Трійця: Бог Отець говорив з неба, Син Божий хрестився, а Дух Святий зійшов на Нього у вигляді голуба. 

- Пам’ятаючи про це, ми по-особливому в нинішнє свято Богоявлення просимо Господа про дарування нам сил і терпіння, щоби покласти край війні та перемогти лютого ворога, який роздирає і заливає кров’ю нашу Батьківщину. Єдиними гарячими серцями і вустами українці моляться за Божий захист і велику перемогу, аби очистити наші землі від ворога і встановити справедливий мир в рідній Україні, - написав він.

Для богослужіння ПЦУ отримала дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики, а також уклала відповідну угоду з Національним заповідником «Києво-Печерська лавра». Перше богослужіння у Києво-Печерській лаврі предстоятель Православної Церкви України провів вранці 7 січня, у Різдво Христове

5 січня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, які орендувала УПЦ МП, повернули державі. Успенський собор - головний соборний храм Успенської Києво-Печерської лаври. З 2000 до 31 грудня 2022 року використовувався Українською православною церквою Московського патріархату. Києво-Печерська лавра належить державі, а релігійні організації користуються нею на правах оренди. На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.