Завантажити ще

До України прибув очільник МАГАТЕ

До України прибув очільник МАГАТЕ
Фото: news.un.org

До України прибув генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі. Як повідомили в пресслужбі ООН, в його плани входить відвідання Південноукраїнської, Рівненської та Чорнобильської ядерних електростанцій - для розміщення місій, що складаються з двох експертів агентства на кожному з цих об'єктів.

Наразі чотири представники МАГАТЕ вже присутні на найбільшій у Європі атомній електростанції в Запоріжжі. Крім того, в найближчі дні команда з двох експертів прибуде на атомну електростанцію в Хмельницькому.

- Ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти небезпеці серйозної ядерної аварії, яка може принести ще більше страждань людям України та інших країн. Найближчим часом Magate постійно буде присутній на всіх об'єктах атомної енергії України, у тому числі в Чорнобилі. Це важливий крок у нашій роботі, щоб допомогти Україні в ці надзвичайно важкі  часи, – наголосив Гроссі.

Прихід експертів на українські атомні електростанції був узгоджений на зустрічі між генеральним директором МАГАТЕ та прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем в грудні минулого року.

Хоча команди МАГАТЕ і раніше перебували на цих об'єктах під час війни, постійне розгортання груп знаменує значне розширення моніторингової місії.

У ході свого візиту в Україну Рафаель Маріано Гроссі обговорить пропозиції щодо створення зони ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС, де експерти МАГАТЕ перебувають уже понад чотири місяці.

Новини по темі: МАГАТЕ ООН