22 травня
Завантажити ще

Данілов запевнив, що ЗСУ освоять танки Leopard «дуже швидко»

Данілов запевнив, що ЗСУ освоять танки Leopard «дуже швидко»
Фото: Bundeswehr-Fotos//commons.wikimedia.org

Українські військові зможуть освоїти танки Leopard за лічені тижні. Про це секретар РНБО Олексій Данілов заявив під час телемарафону.

- Те, що стосується наших фахівців в Збройних силах, то я вже неодноразово наводив приклади, коли західні партнери готували своїх фахівців на ті чи інші види озброєння, то наші хлопці та дівчата опанують це за лічені тижні. Тому що ми знаходимося в непростому становищі, - наголосив Данілов. 

Міністр додав, що процес освоєння танків, які надійдуть до України найближчим часом,  буде відбуватись "дуже і дуже швидко".

Раніше Польща заявила, що готова передати Україні роту танків Leopard, але президент Польщі Анджей Дуда заявив, що хоче зробити це в рамках міжнародної коаліції. Президент Польщі висловив сподівання, що перша рота танків Leopard разом з іншими типами танків буде надана державами-членами коаліції “дуже скоро”.

Танк Leopard є на озброєнні ФРН, Швеції, Бельгії, Данії, Нідерландів, Іспанії, Норвегії, Фінляндії, Польщі, Туреччини та інших країн.  На даний період Leopard-2 є основним танком Західної Європи та блоку НАТО і лідирує серед закордонних танків за кількістю країн, де він знаходиться на озброєнні.